ONZYD IV enj. çöz. içeren Ampul

ONZYD 8 mg/4 ml ve 4 mg/2 ml için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (Endikeleri, ONZYD ampul ne ilacıdır; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu; istenmeyen etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi ONZYD IV Ampul hakkında bilinmesi gereken hususları içerir.)

ONZYD 8 mg-4 ml IV Ampul kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)
ONZYD 8 mg-4 ml IV Ampul kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

ONZYD 4 mg-2 ml IV Ampul’ün kısa ürün bilgisi
ONZYD 4 mg-2 ml IV Ampul'ün kısa ürün bilgisi

  1. İlaç Marka İsmi: ONZYD 8 mg/4 ml IV enjeksiyonluk çözelti içeren Ampul; ONZYD 4 mg/2 ml IV enjeksiyonluk çözelti içeren Ampul
  2. Endikasyon Bilgisi: Ondansetron hidroklorür adlı etken maddeyi içinde bulundurur. ONZYD Ampul, kanser hastalarında kusma ve bulantının engellenmesinde; antiemetik etki.
  3. ONZYD Ampul kontrendikeleri: aşırı duyarlılık, apomorfin, gebelik ilk 3 aylık dönem.
  4. Hamilelikte 3 aya kadar C; 3 aydan sonra B kategorisindedir; emzirme döneminde hekiminize danışmadan kullanmayınız.
  5. ONZYD Ampul etkileşimi: Uzun QT sendromu ilaçları, apomorfin hidroklorür, Serotonerjik İlaçlar.
  6. Yan etki: kabızlık, baş ağrısı, vücut ısısında yükselme.
  7. ONZYD IV Ampul de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. ONZYD ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
  8. ONZYD IV Ampul sırasıyla, Sindirim Sistemi ve Metabolizma; Bulantı ve Kusmada Kullanılan İlaçlar, Serotonin (5HT3) antagonistleri ve ondansetron hcl olarak sınıflandırılmış şekilde, A04AA01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz ONZYD, PLATIN firmasının ürünüdür.

Yorum Yap