ONZYD 4 mg Ağızda Dağılan Tablet

ONZYD 4 mg için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (Endikeleri, ONZYD ne ilacıdır; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu; istenmeyen etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi ONZYD 4 mg Ağızda Dağılan Tablet hakkında bilinmesi gereken hususları içerir.)

ONZYD 4 mg Ağızda Dağılan Tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

ONZYD 4 mg Ağızda Dağılan Tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

ONZYD 4 mg Ağızda Dağılan Tablet’in kısa ürün bilgisi
ONZYD 4 mg Ağızda Dağılan Tablet'in kısa ürün bilgisi

İlaç Marka İsmi: ONZYD 4 mg Ağızda Dağılan Tablet

Endikasyon Bilgisi: Ondansetron hidroklorür adlı etken maddeyi içinde bulundurur. ONZYD, kanser hastalarında kusma ve bulantının engellenmesinde; antiemetik etki.

ONZYD kontrendikeleri: aşırı duyarlılık, apomorfin, gebelik ilk 3 aylık dönem.

Hamilelikte 3 aya kadar C; 3 aydan sonra B kategorisindedir; emzirme döneminde hekiminize danışmadan kullanmayınız.

ONZYD etkileşimi: Uzun QT sendromu ilaçları, apomorfin hidroklorür, Serotonerjik İlaçlar.

Yan etki: kabızlık, baş ağrısı, vücut ısısında yükselme.

ONZYD de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. ONZYD ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

ONZYD sırasıyla, Sindirim Sistemi ve Metabolizma; Bulantı ve Kusmada Kullanılan İlaçlar, Serotonin (5HT3) antagonistleri ve ondansetron hcl olarak sınıflandırılmış şekilde, A04AA01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz ONZYD, Platin Kimya Mümessillik ve Dış Tic. firmasının ürünüdür.

Yorum Yap