NYSTAFUR VAJİNAL OVÜL

İlaç Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 

  1. İlaç Marka İsmi: NYSTAFUR 500 mg/200.000 I.U. vajinal ovül
  2. Endikasyon Bilgisi: Nifuratel ve Nistatin adlı etken maddeyi içinde bulundurur. Vajina iltihabı, vulvovajinal kandidoz ve Trikomoniyaz tedavisinde antibakteriyel, antimikotik ve trikomonasidal olarak.
  3. DOZAJI: Günde 1 defa vajina içine.
  4. Kontrendikeleri: İlacın içindeki etken madde veya diğer bileşenlere alerji, bakirelik, regl dönemi, cinsel ilişki.
  5. NYSTAFUR, kesinlikle yutulmamalıdır.
  6. Hamilelikte B kategorisindedir; emzirme döneminde NYSTAFUR kullanılabilir.
  7. NYSTAFUR yan etkisi: vajinada hafif kaşıntı, yanma (geçici)
  8. NYSTAFUR Ovül de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. NYSTAFUR ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
  9. NYSTAFUR sırasıyla, Ürogenital Sistem ve Cinsiyet Hormonları, Jinekolojik Antiinfektif ve antiseptikler,  Diğer, nifuratel + nistatin kombinasyonu olarak sınıflandırılmış şekilde, G01AX05 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz bu ilacın üretimini World Medicine İlaç Sanayi yapar, ruhsatı da aynı şirkete aittir.  NYSTAFUR için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce bilinmesi gerekenler; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı;  ilaç etkileşimi, sakıncaları; saklama koşulları; uygulama biçimi; dozaj bilgileri; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler) aşağıdadır.

 

NYSTAFUR kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)
NYSTAFUR kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

NYSTAFUR kısa ürün bilgisi
NYSTAFUR kısa ürün bilgisi

Yorum Yap