NÖRODİN 1 g / 5 ml IV enjeksiyonluk çözelti (ampul)

Pirasetam adlı etken maddeyi içinde bulunduran NÖRODİN 1 g / 5 ml IV enjeksiyonluk çözelti, sırasıyla;  Sinir Sistemi, Psikoanaleptikler, Psikostimülanlar, Diğer psikostimülanlar ve nootropikler, pirasetame şeklinde şeklinde sınıflandırılmış olup, N06BX03 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz NÖRODİN, KOÇAK FARMA İLAÇ VE KİMYA SANAYİ firmasının ürünüdür .

NÖRODİN için kısa bilgilendirme ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, NÖRODİN ne ilacıdır; NÖRODİN’e başlamadan önce uyulması gerekenler,  NÖRODİN dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; NÖRODİN kullanım şekli; yan etkileri, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi NÖRODİN Ampul ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

NÖRODİN 1 g / 5 ml IV Enjeksiyonluk Çözelti (Ampul)’e ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

NÖRODİN 1 g - 5 ml IV Enjeksiyonluk Çözelti (Ampul)'e ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

NÖRODİN 1 g / 5 ml IV Enjeksiyonluk Çözelti (Ampul)’ün kısa ürün bilgilendirmesi

NÖRODİN 1 g - 5 ml IV Enjeksiyonluk Çözelti (Ampul)'ün kısa ürün bilgilendirmesi

NÖRODİN kortikal myoklonus, denge bozukluğu, psiko-organik sendrom ve dislekside; nootropik

günlük: 2,4 g-4,8 g

Kontrendikeleri: alerji hassasiyeti, Huntington hastalığı, böbrek yetmezliği (son aşama), beyin kanaması

NÖRODİN, hamilelikte C kategorisinde; emzirme ve gebelik dönemlerinde hekime danışmadan kullanmayınız.

Etkileşim : kumarin içeren antikoagülanlar, tiroid ekstreleri

NÖRODİN alırken şiddetli karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dil ve boğazda şişme gibi bir durumda hekiminizi bilgilendiriniz.

Yan etki : sinirli ruh hali, kilo alma, aşırı hareketlilik

NÖRODİN de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz NÖRODİN’i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. NÖRODİN’i size verilen dozlardan daha fazla kullanmayınız. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. NÖRODİN kullanımı yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

Yorum Yap