NOACNE Merhem

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi  Tetrasiklin hidroklorür‘ dür. NOACNE Merhem, oluşmuş veya oluşmaya başlamış sivilcelerin içine nüfuz eder ve iltihabı kurutur.  İltihaplı (yangılı)  sivilceler başta olmak üzere, yüzeysel sivilce (akne) tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.

NOACNE Merhem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. NOACNE, oluşmuş veya oluşmaya başlamış sivilcelerin içine nüfuz eder ve iltihabı kurutur.  İltihaplı (yangılı)  sivilceler başta olmak üzere, yüzeysel sivilce (akne) tedavisinde kullanılmaktadır.
 3. NOACNE, sivilcelerin (akne) üzerine sürüldüğünde, fondötene benzeyen kapatıcı özelliği sayesinde, sivilcelerin üzerini örterek kötü görüntüyü engeller.
 4. İlacı ağzınıza, dudaklarınıza, burnunuza, gözünüze ve cildin hasarlı bölgelerine  temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 5. İlacın kullanımı ciltte sarı lekelere sebep olabilir. Bu lekeleri sabunlu su ile yıkayıp çıkarabilirsiniz.
 6. Tedavi süresince cildinizi alkol içermeyen sabunlarla yıkayıp, temizleyiniz. Tedavinin iyi sonuç vermesi için tedavi süresince makyaj yapmayınız.
 7. Tedavi süresince mümkün olduğunca güneşe çıkmayınız, yüzünüzde siyah lekeler oluşabilir.
 8. Ciltte tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınınız.
 9. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

NOACNE Merhem’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacı uygulayacağız bölgeyi ılık ve sabunlu su ile temizleyip, kurulayınız. NOACNE‘yi tedavi edilecek bölgeye ince bir tabaka halinde uygulayınız ve hafif hareketlerle masaj yaparak cilde yediriniz.
 3. Günde 1-3 kez uygulanabilir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

İlaç Etken Maddesi: Tetrasiklin hidroklorür
İlaç Marka İsmi: NOACNE Merhem

NOACNE Merhem kullanma talimatı


NOACNE-Merhem-İlaç-Prospektüsü

Bir Yorum Yazın