Nibulen Tırnak Cilası Seti

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Siklopiroks’tur. Nibulen Tırnak Cilası Seti, mantarların cilt üzerinde büyümelerini çoğalmalarını engelleyen bir ilaçtır. El ve ayak tırnaklarında görülen mantar enfeksiyonlarında kullanılır.

 

Nibulen Tırnak Cilası Seti Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Mantarların cilt üzerinde büyümelerini çoğalmalarını engelleyen bir ilaçtır. El ve ayak tırnaklarında görülen mantar enfeksiyonlarında kullanılır.
 3. İlacın kullanımından sonra tedaviden iyi sonuç almanız 6 ayı bulabilir.
 4. Kullanmaya başladıktan hemen sonra iyileşme belirtileri görülebilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanma süresini dikkate alınız. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşmeler görülebilir.
 5. Tedavi başladıktan sonra bir kaç hafta içerisinde iyileşme belirtileri görülmezse ya da daha da kötüleşirse derhal doktorunuza başvurmalısınız.
 6. Tedaviden iyi sonuç alabilmeniz için ilacı düzenli şekilde ve yeterli sürede kullanınız.
 7. İlacın göz,burun ve ağız içine kaçmasından sakınınız. Kaza ile bu bölgelere teması halinde ilgili bölgeyi  bol su ile yıkayınız.
 8. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Nibulen Tırnak Cilası Seti’nin kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacı hasta olan tırnaklarınıza, tırnak cilası yanında bulunan fırça ile sürünüz. Çorap giymeden önce cilanın kurumasını bekleyiniz. İlacın uygulanmasından sonra banyo veya duş almak için en az 8 saat bekleyiniz. Tırnak cilasını her defasında önceki cilanın üstüne sürünüz. Haftada 1 kezde tırnak cilasını alkollü mendil ile siliniz ve tırnağın enfeksiyonlu kısmını törpü ile törpüleyiniz. Tedaviden iyi sonuç alabilmeniz için ilacı düzenli şekilde ve yeterli sürede kullanınız.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. İlacın kullanımına bağlı yaygın olarak görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

İlaç Etken Maddesi: Siklopiroks
İlaç Marka İsmi: Nibulen Tırnak Cilası Seti

 

Yorum(7)

 1. 14 Nisan 2017
  • 8 Haziran 2017
 2. 27 Ağustos 2017
  • 20 Eylül 2017
 3. 27 Eylül 2017
 4. 28 Eylül 2017
 5. 15 Ocak 2018

Bir Yorum Yazın