NEVOTEK Flakon

Endikasyon Bilgisi :

Levofloksasin etken maddeli NEVOTEK 500 mg IV İnfüzyon Çözelti İçeren Flakon, enfeksiyon hastalıklarında bakteri hücrelerinin bölünerek üremesini baskılayan bir  antibakteriyeldir. NEVOTEK, bacillus anthracisin sebep olduğu şarbon hastalığı,  akciğer dokusu, bronşiolit enfeksiyonu, sinüslerde ihtihaplanma (solunum yolu enfeksiyonu), bakteriyel prostatit; çıban, dolama, cerahatlı büyük sivilceler, ter bezlerinde iltihabi bezeler, enfekte olmuş yayılan lezyonlar gibi bakteriyel cilt enfeksiyonlarında ve NEVOTEK  böbreklerin, mesanenin (sistit) ve idrar kanallarının bakteriyel enfeksiyonu durumlarında kullanılmaktadır.

NEVOTEK 500 mg IV İnfüzyon Çözelti İçeren Flakon Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine veya benzer ilaçlara karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. NEVOTEK uygulanmaya başladıktan hemen sonra enfeksiyona bağlı yakınmalarda rahatlama hissedebilirsiniz. Ancak enfeksiyon vücutta tamamıyla bitmeden de  belirtilerde iyileşmeler olabilir. Bunun için hekiminizin reçetede yazdığı sürece kullanmaya özen gösteriniz.
 3. Bu ilacın her gün atlamadan, günün aynı saatlerinde uygulanması, ilaçtan en iyi şekilde yarar görebilmeniz için önemli bir unsurdur.
 4. Eğer, kalp ritim bozukluğu, böbrek hastalığı (diyaliz), kalpte ve kan dolaşımında problemler, ışığa duyarlılık, kanda düşük potasyum, çizgili kas zayıflığı hastalığı, düşük kan şekeri, pankreas işlev bozukluğu, diyaliz de dahil böbrek bozukluğu ya da nöbet geçirme durumlarından birisi ya da bir kaç tanesi var ise, NEVOTEK kullanılmadan önce muhakkak hekiminize hastalıklarınızı anlatınız.
 5. Emzirme dönemlerinde ve hamilelikte hekime danışmadan kullanmanız önerilmemektedir.
 6. Bu ilacı 18 yaşın altındakilere uygulamayınız.
 7. NEVOTEK kullanımınız süresince eklemleriniz oynak yerlerinde ani görülen bölgesel acı, ödem ve hareket ettirememe gibi bir sorun oluştuysa ilacın kullanımını durdurup, hekiminizi arayınız.
 8. NEVOTEK uygulanmadan önce veya uygulandıktan sonraki yaklaşık 2-3 saatlik bir sürede süt, hazımsızlık tedavisinde kullanılan antiasitler ve süt, demir takviyesi ürünler veya yiyecekler kullanmamaya özen gösteriniz.
 9. İlacın şiddetli ishale sebebiyet verebileceği ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır. Eğer bu ilacı kullanırken inatçı ishal ortaya çıkması halinde ishalin kesilmesi için herhangi bir ürün kullanmadan önce acilen  hekiminize başvurunuz. Çünkü alt sindirim organlarınızda ciddi bir enfeksiyon meydana gelmiş olabilir.

NEVOTEK 500 mg IV İnfüzyon Çözelti İçeren Flakon’un kullanım Şekli:

 1. NEVOTEK reçetede nasıl yazdıysa o şekilde uygulanması gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Size verilen dozlardan daha fazla ya da ilacı bırakmanız gerektiği söylendiği halde bırakmamakta ısrar edip ilaca devam etmeyi uzattığınız takdirde hastalığınız farklı yönde ilerler, sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.
 2. Bu ilacın uygulaması sağlık kuruluşunda klinik ortamda yapılması gerekmektedir.

NEVOTEK 500 mg IV İnfüzyon Çözelti İçeren Flakon Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. istemsiz kasılmalar, bayılma, çarpıntılı kalp atımları, ayaklar ve el bileklerinde ağrı ve şişlik, deride solukluk ve sararma, kolay çürük oluşumu, anormal davranış ve düşünceler, sanrılar, depresyon, zihin bulanması, dışkının çok sulu ve devamlı olması gibi yan etkilerde derhal doktorunuzla görüşmelisiniz.

 

İlaç Etken Maddesi: Levofloksasin
İlaç Marka İsmi: NEVOTEK 500 mg IV İnfüzyon Çözelti İçeren Flakon

 

Yorum Yap