NEUQUIN 200 mg Film Kaplı Tablet

NEUQUIN için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, NEUQUIN ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu; istenmeyen etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi NEUQUIN 200 mg Film Kaplı Tablet hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

NEUQUIN 200 mg Film Kaplı Tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü) daha sonra girilecektir.

 

NEUQUIN 200 mg Film Kaplı Tablet kısa ürün bilgisi daha sonra girilecektir.

 

NEUQUİN de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz NEUQUİN’i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. NEUQUİN ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
NEUQUİN’i size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız ya da ilacı bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla ilaca devam etmeyi uzattığınız takdirde hastalığınızda bir iyileşme sağlanmaz, aksine sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

 

İlaç Marka İsmi: NEUQUIN 200 mg Film Kaplı Tablet

Endikasyon bilgisi: Hidroksiklorokin sülfat adlı etken maddeyi içinde bulunduran NEUQUIN, diskoid lupus eritematozus, güneş ışığına bağlı dermatolojik hastalıklar ve romatoid hastalıklarda; antiromatoid, antimalaryal.

NEUQUIN, yetişkinlerde günde 200-400 mg (1-2 tablet), 31 kg üstü çocuk ve ergenler için günde 1 tablet.

NEUQUIN ile etkileşimi olan ilaçlar: agalsidaz, meflokin, antiepileptikler, siklosporin, Halofantrin, amiodaron benzeri ilaçlar, oral diyabet ilaçları, insülin, aminoglikosid grubu antibiyotikler.

NEUQUIN, hamilelikte D kategorisindedir; emzirme döneminde hekime danışmadan kullanılmaz.

Kontrendikeleri: diyabetik makulopati, NEUQUIN’ in etken maddesine ve diğer bileşenlerine alerjik reaksiyon.

Yan etki: Bulantı, ishal, görme bulanıklığı, karın ağrısı, duygusal iniş çıkışlar, iştahsızlık.

NEUQUIN sırasıyla Parazit ilaçları Böcek ilaçları ve Kovucular, Antiprotozoal ilaçlar, antimalarial ilaçlar, Aminokinolonlar ve hidroksiklorokin sülfat şeklinde sınıflandırılmış olup, P01BA02 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz NEUQUIN, NEUTEC İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.

Yorum Yap