Neostigmine Ampul

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etkin maddesi  Neostigmin metilsülfat’tır. Neostigmine Ampul, sinir uyartıları ve kas hareketleri arasındaki iletişim için gerekli olan kimyasalları  etkileyerek, kaslardaki sinir iletimini geliştirir. Kasların daha iyi çalışabilmesini sağlar. Çizgili kas zayıflığı (miyastenia gravis) hastalığnı tedavi eden bir ilaçtır.

Neostigmine Ampul Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Sinir uyartıları ve kas hareketleri arasındaki iletişim için gerekli olan kimyasalları etkileyerek, kaslardaki sinir iletimini geliştirir. Kasların daha iyi çalışabilmesini sağlar. Çizgili kas zayıflığı (miyastenia gravis) hastalığnı tedavi eden bir ilaçtır.
 3. Eğer bağırsaklarınızda veya idrar kesenizde bir tıkanıklık varsa ya da karın zarı iltihabı (peritonit) rahatsızlığınız varsa bu ilacı kullanmayınız.
 4. Eğer astım veya böbrek rahatsızlığınız varsa ya da kalp ritm bozukluğu, epilepsi veya herhangi bir nöbet türü, kan damarları veya dolaşım ile ilgili problemler, aşırı aktif tiroid ya da mide ülseriniz varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya bu ilacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 5. Eğer herhangi bir ameliyat olma durumu varsa, ameliyattan belli bir süre önce bu ilacı tam olarak ne kadar kullandığınızı cerrahınıza bildiriniz. İlacı kısa bir süreliğine durdurmanız gerekebilir.
 6. Tedavinin iyi sonuç vermesi için doz miktarı ve zaman ayarı son derece önemlidir. Bu hususta doktorunuzun talimatlarına sıkı bir şekilde uyunuz.
 7. Hamilelik döneminde bu ilacın kullanımı doğmamış bebeğe zarar verebilir. Hamile iseniz ya da hamile kalmayı planlıyorsanız doktorunuzu bilgilendirinz.  Emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı  kullanmayınız

Neostigmine Ampul’ün Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Bu ilaç kas içine, damar içine ya da deri altına enjeksiyon yoluyla uygulanır.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Kalp atışlarında düzensizlik veya hızlılık, sersemlemiş hissetme, bayılma, nöbet veya görme problemleri  gibi ciddi yan etkiler görüldüğünde derhal doktorunuza başvurunuz.

 

İlaç Etken Maddesi: Neostigmin metilsülfat

İlaç Marka İsmi: Neostigmine Ampul

Bir Yorum Yazın