NEFRO-CARNITIN I.V. İnfüz. Sol. İçeren Ampul

Karnitin iç tuz etken maddesini içinde bulunduran NEFRO-CARNITIN I.V. infüzyon solüsyonu içeren ampul, sırasıyla; Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Diğer  Sindirim Sistemi ve Metabolizma İlaçları, Diğer, Amino asit ve türevleri, karnitin şeklinde sınıflandırılmış olup, A16AA01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz NEFRO-CARNITIN, ASSOS İLAÇ KİMYA GIDA ÜRÜNLERİ firmasının ürünüdür .

NEFRO-CARNITIN için kısa bilgilendirme ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, NEFRO-CARNITIN ne ilacıdır; NEFRO-CARNITIN’e başlamadan önce uyulması gerekenler, NEFRO-CARNITIN dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; NEFRO-CARNITIN kullanım şekli; yan etkileri, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi NEFRO-CARNITIN Ampul ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

NEFRO-CARNITIN I.V. İnfüzyon Solüsyonu İçeren Ampul’e ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

NEFRO-CARNITIN I.V. İnfüzyon Solüsyonu İçeren Ampul'e ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

NEFRO-CARNITIN I.V. İnfüzyon Solüsyonu İçeren Ampul’ün kısa ürün bilgisi

NEFRO-CARNITIN I.V. İnfüzyon Solüsyonu İçeren Ampul'ün kısa ürün bilgisi

NEFRO-CARNITIN etken maddesi karnitin iç tuz: primer  karnitin yetmezlik ve sekonder eksiklikte; yağ asitlerinin mitokondri girişini kolaylaştıran madde

Doz: çocuk hastalar: 50 mg-100 mg/kg/gün; erişkin: 1-3 g

Kontrendikeleri: alerji hassasiyeti

Etkileşim: kumarin sınıfı antikoagülanlar

NEFRO-CARNITIN, hamilelikte B kategorisinde; gebelik ve emzirme dönemlerinde hekime danışmadan kullanmayınız.

NEFRO-CARNITIN kullanırken şiddetli karın ağrısı , nefes almada zorluk, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda hekiminizi bilgilendiriniz.

NEFRO-CARNITIN Yan etki: abdominal ağrı, diyare, mide bulantısı, INR yüksekliği, yüksek doz alımında nefesinizde, idrarınızda veya terinizde kötü koku

NEFRO-CARNITIN de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz NEFRO-CARNITIN’i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. NEFRO-CARNITIN’i size verilen dozlardan daha fazla kullanmayınız. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. NEFRO-CARNITIN Ampul ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

Yorum Yap