MULTIFLEX LEVOFLEX Flakon

Endikasyon Bilgisi :

Levofloksasin etken maddeli MULTIFLEX LEVOFLEX 500 mg Torba,  enfeksiyona neden olan bakterileri tahrip eden antibiyotik (antibakteriyel) bir ilaç olup, akciğerlerin iltihaplanması (zatürre-pnönomi), burun-sinüs iltihabı, bronşiolit enfeksiyonu, bakteriyel prostatit (prostat bezi iltihabı), derinin altında oluşan iltihaplı bezeler (çıban), içi çerahatlı sivilceler, enfekte olmuş yayılan yaralar gibi cilt ve yumuşak doku enfeksiyonları, mesane enfeksiyonu (sistit), böbreklerin ve idrar yolları enfeksiyonunda ve MULTIFLEX LEVOFLEX başkaca Bacillus anthracise bağlı şarbonda  fayda gösterir.

 

MULTIFLEX LEVOFLEX 500 mg Torba Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine veya benzer ilaçlara karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Eğer, kalp ritim bozukluğu, böbrek hastalığı (diyaliz), kalpte ve kan dolaşımında problemler, ışığa duyarlılık, kanda düşük potasyum, çizgili kas zayıflığı hastalığı, düşük kan şekeri, pankreas işlev bozukluğu, diyaliz de dahil böbrek bozukluğu ya da nöbet geçirme durumlarından birisi ya da bir kaç tanesi var ise, MULTIFLEX LEVOFLEX kullanılmadan önce muhakkak hekiminize hastalıklarınızı anlatınız.
 3. Emzirme dönemlerinde ve hamilelikte hekime danışmadan kullanmanız önerilmemektedir.
 4. Bu ilacı 18 yaşın altındakilere uygulamayınız.
 5. MULTIFLEX LEVOFLEX kullanımınız süresince eklemleriniz oynak yerlerinde ani görülen bölgesel acı, ödem ve hareket ettirememe gibi bir sorun oluştuysa ilacın kullanımını durdurup, hekiminizi arayınız.
 6. MULTIFLEX LEVOFLEX uygulanmadan önce veya uygulandıktan sonraki yaklaşık 2-3 saatlik bir sürede süt, hazımsızlık tedavisinde kullanılan antiasitler ve süt, demir takviyesi ürünler veya yiyecekler kullanmamaya özen gösteriniz.
 7. İlacın şiddetli ishale sebebiyet verebileceği ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır. Eğer bu ilacı kullanırken şiddetli ishal ortaya çıkması halinde ishalin kesilmesi için herhangi bir ürün kullanmadan önce acilen  hekiminize başvurunuz. Çünkü alt sindirim organlarınızda ciddi bir enfeksiyon meydana gelmiş olabilir.
 8. MULTIFLEX LEVOFLEX uygulanmaya başladıktan hemen sonra enfeksiyona bağlı yakınmalarda rahatlama hissedebilirsiniz. Ancak enfeksiyon vücutta tamamıyla bitmeden de  belirtilerde iyileşmeler olabilir. Bunun için hekiminizin reçetede yazdığı sürece kullanmaya özen gösteriniz.
 9. Bu ilacın her gün atlamadan, günün aynı saatlerinde uygulanması, ilaçtan en iyi şekilde yarar görebilmeniz için önemli bir unsurdur.

MULTIFLEX LEVOFLEX 500 mg Torba‘nın kullanım Şekli:

 1. MULTIFLEX LEVOFLEX reçetede nasıl yazdıysa o şekilde uygulanması gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Size verilen dozlardan daha fazla ya da ilacı bırakmanız gerektiği söylendiği halde bırakmamakta ısrar edip ilaca devam etmeyi uzattığınız takdirde hastalığınız farklı yönde ilerler, sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.
 2. Bu ilacın uygulaması hastane veya klinik ortamda yapılmalıdır.

 

MULTIFLEX LEVOFLEX Yan Etkileri :

 1. MULTIFLEX LEVOFLEX uygulandığında nefes daralması, kurdeşen, yüzünüzde, dudak, dil veya boğazınızda şişlik gibi alerjik bir durumda hekiminizi arayınız.
 2. Anormal davranış ve düşünceler, sanrılar, depresyon, zihin bulanması, istemsiz kasılmalar, bayılma, çarpıntılı kalp atımları, ayaklar ve el bileklerinde ağrı ve şişlik, deride solukluk ve sararma, kolay çürük oluşumu, dışkının kanlı ve çok sulu olması gibi yan etkilerde acilen doktorunuzla görüşmelisiniz.

 

İlaç Etken Maddesi: Levofloksasin
İlaç Marka İsmi: MULTIFLEX LEVOFLEX Flakon

Yorum Yap