MONDES 5/10 mg Film Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Desloratadin (5 mg), Montelukast sodyum (10 mg)’dur.  MONDES 5/10 mg Film Tablet, alerjik rinit (saman nezlesi, ev tozuna karşı alerji vb.)  ve alerjik rinitle birlikte olan astım tedavisinde ve belirtilerinin  giderilmesinde  kullanılır.

MONDES 5/10 mg Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Alerjik rinit (saman nezlesi, ev tozuna karşı alerji vb.)  ve alerjik rinitle birlikte olan astım tedavisinde ve belirtilerinin  giderilmesinde  kullanılır.
 3. Başlamış olan astım krizi anında kullanmayınız. Başlamış olan astım krizi için aldığınız kurtarıcı inhale  ilacı her zaman  yanınızda bulundurunuz.
 4. Eğer astımınız varsa ve astımınız asetilsalisilik asit (aspirin) alınca kötüleşiyorsa, asetilsalisilik asit içeren ilaçları kullanmaktan kaçınınız.
 5. Eğer şiddetli böbrek yetmezliğiniz veya akciğer ile ilgili belirtilerde kötüleşme varsa ya da kalp rahatsızlıklarınız  veya sinirsel bozukluk (nöropati) gibi şikayetleriniz varsa; kullanmadan önce doktorunuza durumunuz hakkında bilgi veriniz.  İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 6. Düzenli kullanmanıza rağmen belirtilerinizde bir iyileşme görülmez, hatta daha da şiddetlenirse acilen doktorunuzla görüşünüz.
 7. 15 yaşın altındaki çocuklarda kullanmayınız.
 8. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

MONDES 5/10 mg Film Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. Tercihen aç veya tok karnına alınabilir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Üst solunum yolu enfeksiyonu, bulantı, kusma, yorgunluk, sersemlik, ishal, döküntü ve ateş yaygın görülen yan etkilerdir.

.

İlaç Etken Maddesi:  Montelukast sodyum, Desloratadin
İlaç Marka İsmi: MONDES 5/10 mg Film Tablet

MONDES 5/10 mg Film Tablet Kullanma Talimatı


MONDES 5 10 mg Film Tablet Kullanma Talimatı

Bir Yorum Yazın