MODET 1000 mg Film Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Kalsiyum dobesilat’tır. MODET 1000 mg Film Tablet, kılcal damarların yıpranmasını engelleyen bir damar koruyucudur. Kılcal damarların direncini arttırarak, kılcal damar geçirgenliğinin azalmasını sağlar. MODET, basur (hemoroid) ile ilgili bozukluklarda, bacaklarda ağrı, kramp ve tembellikle kendini gösteren damar dolaşım bozukluklarında (atardamar yetmezliğinde) ve  küçük damarlardaki dolaşım bozukluklarında (genellikle şeker hastalığına bağlı göz damarlarındaki bozukluklarda) kullanılmaktadır.

MODET 1000 mg Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. MODET, basur (hemoroid) ile ilgili bozukluklarda, bacaklarda ağrı, kramp ve tembellikle kendini gösteren damar dolaşım bozukluklarında (atardamar yetmezliğinde) ve  küçük damarlardaki dolaşım bozukluklarında (genellikle şeker hastalığına bağlı göz damarlarındaki bozukluklarda) kullanılmaktadır.
 3. Kendinizi iyi hissetseniz bile doktorunuza danışmadan MODET‘in kullanımını bırakmayınız ve doz atlaması yapmayınız. İlacın kullanımını erken bırakmak durumunuzu kötüleştirebilir.
 4. Şeker hastalığına bağlı göz bozukluğunuz var ise kan şekerinizi kontrol altında tutmak için doktorunuzun verdiği diyete uymalısınız. Diyabet ilaçlarınızı düzenli bir şekilde kullanmalısınız.
 5. Toplardamar rahatsızlığınız, özellikle varisli damarlar  var ise kilo almamaya , uzun süre ayakta kalmamaya özen gösteriniz.
 6. Tedavi sırasında ateş, bademcik iltihabı, boğaz ağrısı, genital bölgede iltihabi rahatsızlıklar görülürse bunlar ilacın yan etkileridir. MODET‘in kullanımını durdurup derhal doktorunuza başvurunuz. Doktorunuz böyle bir durumda kan sayımı ve testler yapmayı isteyecektir.
 7. Eğer böbrek hastası iseniz veya diyaliz tedavisi görüyorsanız MODET‘i kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz.  Durumunuza göre doz ayarlamaları ve testler yapılması gerekebilir.
 8. Hamilelik  ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

MODET 1000 mg Film Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız.

  İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Mide bulantısı, kusma, ishal ve kaşıntı seyrek görülen yan etkilerdir.

İlaç Etken Maddesi: Kalsiyum dobesilat
İlaç Marka İsmi: MODET 1000 mg Film Tablet

MODET 1000 mg Film Tablet Kullanma Talimatı


MODET 1000 mg Tablet Kullanma Talimatı

2 Yorum

 1. Eşref Görüş 19 Temmuz 2018
 2. Saadet 14 Mart 2021

Yorum Yap