MİDAJECT 5 mg /5 ml IM/IV/REKTAL kullanım için çözelti

İlaç Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 

  1. İlaç Marka İsmi: MİDAJECT 5 mg /5 ml IM/IV/REKTAL kullanım için çözelti
  2. Endikasyon Bilgisi: MİDAJECT, midazolam adlı etken maddeyi içinde bulundurur. Uyku halinin sağlanmasında; hipnotik sedatif olarak.
  3. MİDAJECT  DOZAJI:  intramusküler, intravenöz, infüzyon, rektal (0,05-0,1 mg/kg IV; 0,3 mg/kg IM; 0,5 mg/kg rektal.)
  4. MİDAJECT  ile etkileşimi olan preperatlar:  Eritromisin, Etanol, Simetidin, epilepsi ilaçları, antihistaminik ilaçlar, Barbitüratlar, ketokonazol, Diltiazem, HIV proteaz inhibitörleri, propofol, ketamin, etomidat, uyku verici depresyon ilaçları.
  5. MİDAJECT kontrendikeleri:  ilacın etken maddesine ve diğer bileşenlerine alerji. ciddi derecede solunum zorluğu.
  6. MİDAJECT hamilelikte D kategorisindedir; emzirme döneminde hekime danışmadan kullanılmaz.
  7. MİDAJECT yan etkisi: kardiyovasküler depresyon, hipotansiyon, uzun süreli uyuma, aşırı mutlu hissetme ya da huzursuzluk. halsizlik, ağız kuruluğu, sendelemek.
  8. MİDAJECT de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. MİDAJECT tedavisi yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
  9. MİDAJECT 5 mg /5 ml IM/IV/REKTAL kullanım için çözelti sırasıyla, Sinir Sistemi, Psikoleptikler, Sedatif ve hipnotikler,  benzodiazepin türevleri ve midazolam olarak sınıflandırılmış şekilde, N05CD08 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden yeşil reçeteyle alabileceğiniz MİDAJECT’in üretimini TÜM EKİP İLAÇ A.Ş. yapar, ruhsatı aynı şirkete aittir. MİDAJECT için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (ne ilacıdır; MİDAJECT ‘e başlarken bilinmesi gereken konular; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı;  ilaç etkileşimi, sakıncaları; saklama koşulları; uygulama biçimi; dozajı; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler) aşağıdadır.

 

MİDAJECT 5 mg-5 ml IM-IV-REKTAL kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)
MİDAJECT 5 mg-5 ml IM-IV-REKTAL kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

MİDAJECT 5 mg-5 ml IM-IV-REKTAL kısa ürün bilgisi
MİDAJECT 5 mg-5 ml IM-IV-REKTAL kısa ürün bilgisi

Ruhsatı: TÜM EKİP İLAÇ A.Ş.
Adres: İstanbul Tuzla Kimya Organize Sanayi Bölgesi Aromatik Cad. No: 55 – 34956 – Tuzla / İSTANBUL
Tel:0216 593 24 25-Faks: 0216 593 31 41

Yorum Yap