MICTONORM SR 45 mg Sürekli Salınımlı Kapsül

Endikasyon Bilgisi :

Etken Maddesi Propiverin hidroklorür olan MICTONORM SR Sürekli Salınımlı Kapsül, kasılmaları fazlalaşmış mesanenin gevşemesini sağlar. Böbreklerden gelen idrar önce idrar kanalı aracılığıyla dışarıya atılmak üzere geçici olarak mesanede (idrar depolama torbasında) birikir ve mesane ağzından idrar yoluyla dışarıya atılır. Kaslardan meydana gelen idrar torbasının (mesanenin) fazla faaliyet göstermesi acil idrara çıkma dürtüsü, kısa aralıklarla idrar yapma, tuvalete yetişemeden idrarın sızması veya idrar kaçırma gibi idrara çıkmada düzensizlikler yaşanır. MICTONORM SR Kapsül mesaneyi gevşeterek genişletir ve dolayısıyla idrar yapma düzensizliklerinin iyileştirilmesine yardımcı olur. Etkisi 24 saat sürmektedir.

 

MICTONORM SR 45 mg Sürekli Salınımlı Kapsül Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

•MICTONORM SR Kapsülü aldığınızda nefes daralması, kurdeşen, yüzünüzde, dudak, dil veya boğazınızda şişlik gibi alerjik bir durum geliştiğinde acilen hekiminizle görüşünüz ve acil tedavi desteğine ihtiyacınız olabileceği için bir sağlık kuruluşuna müracaatta bulununuz.

•İlaçtan tam fayda sağlamak için, atlamadan günün aynı saatinde almaya özen gösteriniz. Şikayetlerinizde iyileşme olsa bile hekiminize danışmadan MICTONORM SR kapsülü kullanmayı kesmeyiniz, aksi takdirde şikayetleriniz tekrar kötüleşebilir

•Doğmamış bebeğe ve emzirilen bebeğe zarar verme ihtimali yüksek olduğundan hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde kullanılması önerilmemektedir.

•Benign Prostat Hipertrofisi (iyi huylu prostat büyümesi), mesane ağzında tıkanıklık, idrar yapamama ve idrar tutukluğu, kalp çarpıntısı, böbrek veya karaciğer rahatsızlığı, mide fıtığı, yanma, bağırsak tembelliği ya da mevcut bağırsak tıkanıklığı veya şüphesi, çizgili kas zayıflığı, yüksek göz içi basıncı, rahatsızlıklarından birisi yada birkaçı sizde mevcutsa, rahatsızlıklarınızı ve hangi ilaçları kullandığınızı hekiminize anlatınız.

 

MICTONORM SR 45 mg Sürekli Salınımlı Kapsül’ün kullanım Şekli:

•Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Size verilen dozlardan daha fazla ya da ilacı bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla ilaca devam etmeyi uzattığınız takdirde hastalığınız farklı yönde ilerler, sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

•İlacınızın her dozunu yeterli miktada su ile içiniz. Öğün aralarında boş mideye almanız tavsiye edilmektedir.

MICTONORM SR 45 mg Sürekli Salınımlı Kapsül’ün Yan Etkileri :

• mide bulanması, görmede zayıflık, ağızda kuruluk, halsizlik yan etki olarak görülebilir.

 

İlaç Etken Maddesi: Propiverin hidroklorür
İlaç Marka İsmi:  MICTONORM SR 45 mg Sürekli Salınımlı Kapsül

Yorum Yap