METSİKON 69,19 mg/ml Süspansiyon

METSİKON için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, METSİKON ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, METSİKON dozu; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi METSİKON Süspansiyon hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

 

METSİKON 69,19 mg-ml Süspansiyon kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

METSİKON 69,19 mg-ml Süspansiyon kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

METSİKON 69,19 mg-ml Süspansiyon kısa ürün bilgisi

METSİKON 69,19 mg-ml Süspansiyon kısa ürün bilgisi

METSİKON da dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz METSİKON’u nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. METSİKON ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
METSİKON’u size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca METSİKON’u bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde ilacın sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

 

İlaç Marka İsmi: METSİKON 69,19 mg/ml Süspansiyon

Endikasyon bilgisi: Simetikon etken maddesini içinde bulunduran METSİKON Oral Solüsyon,  mide ve bağırsakta gaz birikiminin sebep olduğu ağrı ve şişkinliğin rahatlatılmasında; vücuttan gaz çıkışını kolaylaştırıcı bir ilaçtır.

Doz: Bebekler için 15 damla

Hamilelikte C kategorisindedir ve emzirme döneminde hekime danışmadan METSİKON kullanılmaz.

METSİKON’un kontrendikeleri: duyarlılık reaksiyonu

Etkileşim: oral levotiroksin.

METSİKON sırasıyla; Sindirim Sistemi ve Metabolizma, GİS Fonksiyonel Hastalıklarında kullanılan ilaçlar, Diğer Fonksiyonel barsak hastalıkları ilaçları ve simetikon şeklinde sınıflandırılmış olup, A03AX13 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz METSİKON, VEFA İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.

Yorum Yap