METİGAST 40 mg Yumuşak Kapsül

METİGAST için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, METİGAST ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, METİGAST dozu; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi METİGAST yumuşak kapsül  hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

METİGAST 40 mg Yumuşak Kapsül kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

METİGAST 40 mg Yumuşak Kapsül kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

METİGAST 40 mg Yumuşak Kapsül kısa ürün bilgisi

METİGAST 40 mg Yumuşak Kapsül kısa ürün bilgisi

Endikasyon bilgisi: Simetikon etken maddesini içinde bulunduran METİGAST 40 mg,  mide ve bağırsakta gaz birikiminin sebep olduğu ağrı ve şişkinlikte; gazın vücuttan çıkışını kolaylaştırıcı bir ilaçtır.

Doz: 6 yaş üstü: 1 defada 2 kapsül

METİGAST hamilelikte C kategorisindedir ve emzirme döneminde hekime danışmadan kullanmayınız.

METİGAST’ın kontrendikeleri: duyarlılık reaksiyonu

Etkileşim: oral levotiroksin.

METİGAST Kapsül sırasıyla; Sindirim Sistemi ve Metabolizma, GİS Fonksiyonel Hastalıklarında kullanılan ilaçlar, Diğer Fonksiyonel barsak hastalıkları ilaçları ve simetikon şeklinde sınıflandırılmış olup, A03AX13 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz METİGAST, WORLD MEDİCİNE İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.

METİGAST da dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz METİGAST’ı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. METİGAST’ı ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
METİGAST’ı size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca METİGAST’ı bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde ilacın sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

Yorum Yap