METACARTİN 1 g/10 ml Oral Çözelti İçeren Flakon

Levokarnitin etken maddesini içinde bulunduran METACARTİN 1 g/10 ml Oral Çözelti İçeren Flakon sırasıyla; Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Diğer  Sindirim Sistemi ve Metabolizma İlaçları, Diğer, Amino asit ve türevleri, karnitin şeklinde sınıflandırılmış olup, A16AA01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz METACARTİN, WORLD MEDICINE İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür .

METACARTİN için kısa bilgilendirme ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, METACARTİN ne ilacıdır; METACARTİN’e başlamadan önce uyulması gerekenler, METACARTİN dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; METACARTİN kullanım şekli; yan etkileri, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi METACARTİN Oral Flakon ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

METACARTİN 1 g/10 ml Oral Çözelti İçeren Flakon’a ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

METACARTİN 1 g-10 ml Oral Çözelti İçeren Flakon'a ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

METACARTİN 1 g/10 ml Oral Çözelti İçeren Flakon‘un kısa ürün bilgisi

METACARTİN 1 g-10 ml Oral Çözelti İçeren Flakon'un kısa ürün bilgisi

METACARTİN etken maddesi karnitin (1 g), primer  karnitin yetmezlik ve sekonder eksiklikte; yağ asitlerinin mitokondri girişini kolaylaştıran madde

Doz: çocuk hastalar: 50 mg -100 mg/kg/gün; erişkin: 2-3 kere 1 g

Kontrendikeleri: alerji hassasiyeti

Etkileşim: kumarin sınıfı antikoagülanlar

METACARTİN, hamilelikte B kategorisinde; gebelik ve emzirme dönemlerinde hekime danışmadan kullanmayınız.

METACARTİN kullanırken şiddetli karın ağrısı , nefes almada zorluk, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda hekiminizi bilgilendiriniz.

METACARTİN Yan etki: abdominal ağrı, diyare, mide bulantısı, INR yüksekliği, yüksek doz alımında nefesinizde, idrarınızda veya terinizde kötü koku

METACARTİN de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz METACARTİN’i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. METACARTİN’i size verilen dozlardan daha fazla kullanmayınız. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. METACARTİN Flakon ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

Yorum Yap