MESAİN rektal süspansiyon

MESAİN 4 g/60 ml için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (Endikeleri, MESAİN ne ilacıdır; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu; istenmeyen etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi MESAİN rektal süspansiyon hakkında bilinmesi gereken hususları içerir.)

MESAİN rektal süspansiyon kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

MESAİN rektal süspansiyon kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

MESAİN rektal süspansiyon’un kısa ürün bilgisi
MESAİN rektal süspansiyon'un kısa ürün bilgisi

İlaç Marka İsmi: MESAİN 4 g/60 ml rektal süspansiyon

Endikasyon Bilgisi: Mesalazin adlı etken maddeyi içinde bulundurur. MESAİN, ülseratif kolitte (kolon iltihabı); iltihap önleyici etki.

DOZAJ: günde 1×1 şişe

MESAİN kontrendikeleri: aşırı duyarlılık, ağır karaciğer, böbrek hastalığı.

Hamilelikte B kategorisindedir; emzirme döneminde hekiminize danışmadan MESAİN kullanmayınız.

MESAİN etkileşimi: tioguanin, 6-merkaptopürin, azatiyoprin

Yan etki: gaz, mide bulantısı, karın ağrısı.

MESAİN de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. MESAİN ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

MESAİN sırasıyla, Sindirim Sistemi ve Metabolizma, İshal İlaçları, Barsak Antienflamatuar ve Antienfektifleri, Barsak Antienflamatuarları, Aminosalisilik asit ve benzerleri, mesalazin olarak sınıflandırılmış şekilde, A07EC02 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz MESAİN, PHARMACTİVE İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.

 

Yorum Yap