Melatonina Tablet

Endikasyon Bilgisi :

Etken Maddesi Melatonin’ dir. Melatonin, beyinimizde epifiz (pineal bez) tarafından salgılanır ve bir çok hormonumuzun dengelenmesi için çok önemlidir. Önemli görevlerinden bir taneside uyku düzenimizi kontrol etmesidir. 24 saat lik süre içerisinde uyumamızı ve uyanmamızı sağlayan bir zaman düzenleyicisidir. Karanlık, vücudumuzdaki melatonin üretimini tetikler ışık ise tam tersine baskılar. Gece çok miktarda ışığa maruz kaldığımızda ya da gündüz az miktarda ışık olursa normal melatonin döngüleri sekteye uğrar. Hormon düzenleme görevlerine ek olarak, araştırmalar bağışıklık sisteminide desteklediğini göstermiştir.  Melatonina, uyku bozukluğu olan hastalarda, uyku döngüsünü düzenlemek için kullanılan bir hormondur.

Melatonina Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

  1. Ürünün etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa;  kullanmanız önerilmez.
  2. Uyku bozukluğu olan hastalarda, uyku döngüsünü düzenlemek için kullanılan bir hormondur.
  3. Eğer karaciğer hastalığınız varsa veya  hamilelik ya da emzirme dönemindeyseniz; kullanmayınız.
  4. Tedaviniz sırasında alkol kullanmayınız.
  5. Çocuklarda kullanımı  ile ilgili yeterli bir bilgi yoktur.
  6. Hayvan dokusundan elde edilen Melatonin’in kullanımı mikrop bulaşması veya virüslerin taşınmasında ortam oluşması gibi riskler doğurabilir. Sentetik (yapay) Melatonin kullanımında bu gibi riskler yoktur.

Melatonina Tablet’in Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. Ürünün her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. Uyumadan yaklaşık 1 saat önce almanız önerilir.

 Ürünün Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Vücut ısısında azalma, davranış bozuklukları, baş ağrısı ve uyuşukluk hali gibi yan etkilerden biri ya da bir kaçı görüldüğünde doktorunuza başvurunuz.

 

Etken Maddesi: Melatonin
Marka İsmi:   Melatonina Tablet

Bir Yorum Yazın