MAXINIB 100 mg Kapsül

İlaç Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 

  1. İlaç Marka İsmi: MAXINIB 100 mg Kapsül
  2. Endikasyon Bilgisi: İmatinib adlı etken maddeyi içinde bulundurur. MAXINIB 100 mg Kapsül, kronik miyeloid lösemide, lenfoblastik lösemide, Hipereozinofilik sendrom ve SM’de; protein kinaz inhibitörü, antineoplastik olarak.
  3. MAXİNİB : günde 1-2×100 mg -400 mg
  4. MAXİNİB kontrendikeleri: alerjik reaksiyonlarda.
  5. MAXİNİB , hamilelikte D kategorisindedir ve anne sütüne geçmektedir.
  6. Etkileşim: azol antifungaller, makrolidler,
  7. MAXİNİB yan etkisi: kilo artışı, ödem, kemik-eklem ve kas ağrısı, halsizlik, anoreksi, sebepsiz morluk, kanama, göz etrafında şişme, gastrit, bağırsak gazı, hazımsızlık, ağız içi yaraları, gaz, vücut ısısında artış, anoreksiya, uyuyamama.
  8. MAXİNİB 100 mg Kapsül de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. MAXİNİB ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
  9. MAXİNİB 100 mg; sırasıyla, Antineoplastik ve immünomodülatör ajanlar, Antineoplastikler, Diğer kanser ilaçları, Protein kinaz inhibitörleri ve imatinib olarak sınıflandırılmış şekilde, L01XE01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz MAXİNİB Kapsül’ün üretimini : Argis İlaç Sanayii yapar, ruhsatı Centurion İlaç San ve Tic. A.Ş.’ye aittir. MAXİNİB 100 mg için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce bilinmesi gerekenler; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı;  ilaç etkileşimi, sakıncaları; saklama koşulları; uygulama biçimi; dozaj bilgileri; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler) aşağıdadır

 

100 mg MAXİNİB kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)
100 mg MAXİNİB kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

100 mg MAXİNİB kısa ürün bilgisi
100 mg MAXİNİB kısa ürün bilgisi

Yorum Yap