MAXIMUS Oral Sprey

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Flurbiprofen’dir. MAXIMUS Oral Sprey, ağız boşluğu ve yutak bölgesindeki ağrılarda etkili ağrı kesici bir ağız solüsyonudur. Diş eti iltihabı, boğaz iltihabı ve ağız içi iltihabına bağlı ağrıların giderilmesinde kullanılır.  Diş ile ilgili operasyonlardan sonra da  kullanılabilir.

MAXIMUS Oral Sprey Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Ağız boşluğu ve boğaz bölgesindeki ağrılarda etkili ağrı kesici bir ağız solüsyonudur.
 3. Diş ile ilgili operasyonlardan sonra da  kullanılabilir.
 4. Eğer geçmişte yaşanmış veya şu an var olan  mide – bağırsak ülseri, mide ve bağırsaklarda kanama, ciddi kalp yetmezliği ve Asetilsalisilik asit’e (Aspirin, Ecopirin, Coraspin, Asinpirine, ) alerji durumlarından herhangi birine sahipseniz  bu ilacı kullanmayınız.
 5. Eğer şiddetli karaciğer hastalığınız ya da böbrek hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza danışınız.
 6. İlacı uyguladıktan sonra ağzınızda hoş olmayan bir tat oluşabilir. Bu tadı yok etmek için ağzınızı bir başka sıvı ya da su ile çalkalamayınız. Bu durum ilacın etkinliğini azaltır.
 7. Yemekten sonra ve dişlerinizi fırçaladıktan sonra uygulayınız. İlacı ağzınızda bir dakika  kadar çalkalayınız. Daha sonra tükürünüz. yutmayınız. Uygulamadan sonra dişlerinizi fırçalamayınız, bir şey yeyip, içmeyiniz.
 8. Gözlerinize ve kulaklarınıza temasından kaçınınız. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 9. 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmaz.
 10. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

MAXIMUS Oral Sprey’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Spreyi kullanmadan önce düzenli bir püskürtme elde etmek için birkaç defe havaya püskürtünüz. Daha sonra ağzınızın içine (ağız boşluğuna) yönelterek ilgili bölgeye 3 kez püskürtünüz. 1 dakika kadar ağızda tutup, kalan kısmını tükürünüz. yutmayınız. Ağzınızda  kötü bir tat oluşabilir, ağzınızı su ile çalkalamayınız.  Günde 3 defa uygulanabilir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Bulantı ve öğürme yaygın görülen yan etkilerdir.

laç Etken Maddesi: Flurbiprofen

İlaç Marka İsmi:  MAXIMUS Oral Sprey

MAXIMUS Oral Sprey İlaç Prospektüsü


MAXIMUS Oral Sprey İlaç Prospektüsü

Bir Yorum Yazın