MAJEZIK DUO Topikal Jel

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etkin maddesi   Flurbiprofen, Tiyokolşikosid’dır. MAJEZIK  DUO Topikal Jel, kasların aşırı seviyede gerilmesinden sorumlu olan beyin ve omurilik kaynaklı  kas gerginliğini azaltan ve ortadan kaldıran kas gevşetici ve ağrı kesici  bir ilaçtır. Ağrı ile birlikte görülen kas spazmları ile ilişkili hastalık belirtilerinin tedavisinde; omurganın (vertebral kolon-boyun, sırt, bel bölgesi) ağrılı hastalık belirtilerinin tedavisinde; akut ve kronik  sırt, bel ağrıları ve  ağrılı boyun tutulması, boyun ve kol bölgesindeki sinir ağrıları, siyatik ağrıları ve kazaların veya spor yaralanmalarının neden olduğu kas ve eklemlerde oluşan burkulma, incinme ve ezilme  dolayısıyla oluşan ağrılar ve ameliyat sonrası oluşan ağrıların giderilmesinde kullanılır.

MAJEZIK  DUO Topikal Jel Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Kasların aşırı seviyede gerilmesinden sorumlu olan beyin ve omurilik kaynaklı  kas gerginliğini azaltan ve ortadan kaldıran kas gevşetici ve ağrı kesici  bir ilaçtır.
 3. Uygulandığında emilerek kana karışma riski düşükte olsa kalp ve dolaşım problemleri riskini arttırabilir.
 4. Diğer kas gevşeticiler ile birlikte  kullanmayınız.  Sürekli kullandığınız kas gevşetici ilacınız var ise bunu doktorunuza bildiriniz.
 5. Tedaviniz süresince bu ilaçla birlikte, güneş koruyucuları ve losyonları, böcek kovucular ve diğer cilt ürünlerini kullanmayınız.
 6. Kaşıntı, kızarıklık, yanma, deri iltihabı ve egzama durumlarından herhangi biri gelişirse, ilacın kullanımını  durdurup derhal doktorunuza başvurunuz.
 7. Eğer  kasların görev yapamama (kasılamaması) durumu varsa, bu ilacı kullanmayınız.
 8. Ağzınıza ve gözünüze kaçmasından kaçınız. Şayet ilaç ağzınıza ve gözünüze temas etmişse bol su ile yıkayınız.
 9. İlacın kullanım sırasında  güneş ışınlarına ve yapay UV ışınlarına maruz kalmaktan kaçınınız. Bu ilaç cildinizi güneş ışınlarına karşı daha hassas hale getirebilir. Dışarı çıkmanız halinde koruyucu giysiler giyiniz.
 10. Enfeksiyonlu, egzamalı, açık yaralı, kabartı ve isilik oluşmuş cilt bölgesi ve  yanık cilt bölgelerinde kullanmayınız. Bu tür durumların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 11. İlacı uyguladıktan sonra en az 10 dakika kuruması için bekleyiniz. Jel kuruduktan sonra giyininiz.
 12. İlacı uyguladıktan sonra  en az bir saat banyo veya duş yapmayınız.
 13. Tedavi edilen cilt bölgesini hava geçirmeyen kapatıcı bandajlarla sarmayınız ve sıcak su torbası ya da sıcak havlu gibi  sıcağa maruz kalacak uygulamalar yapmayınız.
 14. 12 yaşın altındaki  çocuklarda kullanılmamalıdır.
 15. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

MAJEZIK  DUO Topikal Jel’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacı tedavi edilecek bölgeye yeterli miktarda sıkıp, hafif  hareketlerle masaj yaparak uygulayınız. Günde 3-4 defa uygulanabilir.

 İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Uygulanan bölgede hafif ve orta şiddette kaşıntı, kızarıklık ve deri döküntüsü  yaygın görülen yan etkilerdir.

İlaç Etken Maddesi:  Flurbiprofen, Tiyokolşikosid

İlaç Marka İsmi: MAJEZIK  DUO Topikal Jel

MAJEZIK  DUO Topikal Jel İlaç Prospektüsü


MAJEZIK DUO Topikal Jel İlaç Prospektüsü

Bir Yorum Yazın