Macmiror Complex Pomad

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Nistatin-Nifuratel’dir. Macmiror Complex Pomad, vajinal bölgede mantar , bakteri ve tek hücreli birtakım canlılara karşı savaşan antibiyotik bir ilaçtır. Mantarların gelişimini engeller. Kadın dış üreme organlarında ve vajinada görülen mantar enfeksiyonu, bakteriyel enfeksiyonlar ve Trikomoniyaz (vajinada kaşıntı, yara ve kirli sarı-yeşil köpüklü akıntı belirtileriyle kendini gösteren bir enfeksiyon türü) enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır.

Macmiror Complex Pomad Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Kadın dış üreme organlarında ve vajinada görülen mantar enfeksiyonu, bakteriyel enfeksiyonlar ve Trikomoniyaz (vajinada kaşıntı, yara ve kirli sarı-yeşil köpüklü akıntı belirtileriyle kendini gösteren bir enfeksiyon türü) enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır.
  3. Kullanmaya başladıktan hemen sonra iyileşme belirtileri görülebilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanma süresini dikkate alınız. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşmeler görülebilir.
  4. Tedavi süresince cinsel ilişkiden kaçınınız.
  5. Adet döneminde tedaviye ara veriniz. Adet kanaması sona erdiğinde tedaviye devam ediniz.
  6. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız.

Macmiror Complex Pomad’ın kullanım Şekli:

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. Doktorunuz tarafından size önerilen dozu  şırınga tüpe sabitleyiniz ve tüpü iterek gerekli miktarda pomadı şırınga içerisine çekiniz. Şırıngadaki pomadı vajina içerisine boşaltınız. Uygulama bittikten sonra doz şırıngayı yıkayınız.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Vajinada yanma, kaşıntı gibi hafif yan etkiler görülebilir.

 

İlaç Etken Maddesi: Nistatin-Nifuratel
İlaç Marka İsmi:  Macmiror Complex Pomad

Bir Yorum Yazın