LOQULAR 200 mg Film Kaplı Tablet

LOQULAR 200 mg için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (endikasyon bilgisi, LOQULAR 200 mg ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce bilinmesi gerekenler; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı;  ilaç etkileşimi, sakıncaları; saklama koşulları; uygulama biçimi; dozaj bilgileri; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler) aşağıdadır.

LOQULAR kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)
LOQULAR kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

LOQULAR kısa ürün bilgisi
LOQULAR kısa ürün bilgisi

  1. İlaç Marka İsmi: LOQULAR 200 mg Film Kaplı Tablet
  2. Endikasyon Bilgisi: Favipiravir adlı etken maddeyi içinde bulundurur. LOQULAR Film Kaplı Tablet, yeni ya da yeniden ortaya çıkan  influenza virüs salgınında (diğer ilaçlarla tedavinin yeterli olmadığı influenza virüsünde( gripte)); antiviral olarak.
  3. LOQULAR DOZAJI: 1. gün sabah 8 adet; akşam 8 adet LOQULAR tablet; 2-3-4 ve 5. günlerde sabah 3 adet, akşam 3 adet LOQULAR tablet.
  4. LOQULAR kontrendikeleri: aşırı duyarlılık, bakteri kaynaklı enfeksiyonlar.
  5. Hamilelikte X kategorisindedir ve LOQULAR kullanım sırasında bebek emzirilmemelidir.
  6. LOQULAR Etkileşimi: Repaglinid, asetaminofen, Pirazinamid, Sulindak,Teofilin, Famsiklovir  içeren ilaçlar.
  7. LOQULAR yan etkisi: Nötrofil sayısı ve beyaz kan hücresi sayısında azalma, diyare, kan trigliserit artışı, üre artışı,
  8. LOQULAR da dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. LOQULAR ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
  9. LOQULAR sırasıyla,  Sistemik kullanım için antiviraller, Direk etkili antiviraller  ve Favipiravir olarak sınıflandırılmış şekilde, J05AX27 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz LOQULAR 200 mg, WORLD MEDİCİNE İlaç firması ürünüdür.

Yorum Yap