LEKARNITIN 1 g/5 ml İ.V. Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Ampul

Karnitin iç tuz etken maddesini içinde bulunduran LEKARNITIN 1 g/5 ml İ.V. Ampul, sırasıyla; Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Diğer  Sindirim Sistemi ve Metabolizma İlaçları, Diğer, Amino asit ve türevleri, karnitin şeklinde sınıflandırılmış olup, A16AA01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz LEKARNITIN, PHARMADA İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür .

LEKARNITIN için kısa bilgilendirme ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, LEKARNITIN ne ilacıdır; LEKARNITIN ‘e başlamadan önce uyulması gerekenler, LEKARNITIN dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; LEKARNITIN kullanım şekli; yan etkileri, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi LEKARNITIN Ampul ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

LEKARNITIN 1 g/5 ml İ.V. Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Ampul’e ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

daha sonra girilecek

LEKARNITIN 1 g/5 ml İ.V. Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Ampul’ün kısa ürün bilgisi

LEKARNITIN 1 g-5 ml İ.V. Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Ampul'ün kısa ürün bilgisi

LEKARNITIN etken maddesi karnitin iç tuz: primer  karnitin yetmezlik ve sekonder eksiklikte; yağ asitlerinin mitokondri girişini kolaylaştıran madde

Doz: çocuk hastalar: 50 mg-100 mg/kg/gün; erişkin: 1-3 g

Kontrendikeleri: alerji hassasiyeti

Etkileşim: kumarin sınıfı antikoagülanlar

LEKARNITIN, hamilelikte B kategorisinde; gebelik ve emzirme dönemlerinde hekime danışmadan kullanmayınız.

LEKARNITIN kullanırken şiddetli karın ağrısı , nefes almada zorluk, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda hekiminizi bilgilendiriniz.

LEKARNITIN Yan etki: abdominal ağrı, diyare, mide bulantısı, INR yüksekliği, yüksek doz alımında nefesinizde, idrarınızda veya terinizde kötü koku

LEKARNITIN de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz LEKARNITIN ‘i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. LEKARNITIN’i size verilen dozlardan daha fazla kullanmayınız. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. LEKARNITIN Ampul ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

Yorum Yap