LAXAMOT Şurup

Laktüloz adlı etken maddeyi içinde bulunduran LAXAMOT 667 mg/ml Şurup, sırasıyla; Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Laksatifler,  Osmotik etkililer ve laktuloz şeklinde sınıflandırılmış olup, A06AD11 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz LAXAMOT, BERKO İLAÇ VE KİMYA SANAYİ firmasının ürünüdür.

LAXAMOT için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, LAXAMOT ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, LAXAMOT dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; LAXAMOT kullanım şekli; LAXAMOT Şurup yan etkisi, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi LAXAMOT Şurup ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

LAXAMOT Şurup’a ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

LAXAMOT Şurup'a ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

LAXAMOT Şurup’un Kısa Ürün Bilgisi

LAXAMOT Şurup'un Kısa Ürün Bilgisi

Endikasyon bilgisi: İlacın etken maddesi Laktüloz (LAXAMOT), kabızlık tedavisinde; kalın bağırsağın aşağı kesimini asitleyerek kalın bağırsağın aşağı kesimine su çekmek suretiyle dışkının yumuşamasını sağlar ve  aşağı kesimdeki basıncı arttırarak bağırsaktan çıkışını kolaylaştırır.

Erişkinler 15 ml -30 ml;  7-14 yaş 10 ml-15 ml; 1-6 yaş 5 ml -10 ml; 1 yaş altı 2,5 ml-5 ml

Kontrendikeleri: laktoz intoleransı, aşırı duyarlılık, sindirim sisteminde delinme, tıkanma, galaktozemi

LAXAMOT, hamilelikte B kategorisindedir.

İshal, karında spazm, gaz, mide bulantısı LAXAMOT’ın yaygın yan etkileridir.

LAXAMOT Şurup da dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. LAXAMOT’ı size verilen dozlardan daha fazla kullanmayınız. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz.

Yorum Yap