Lansinoh Lanolin

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Lanolin’dir. Lansinoh Lanoli’nin etken maddesi olan Lanolin, koyun yününden elde edilen saflaştırılmış bir maddedir. Su emme özelliği sayesinde yumuşatıcı , yatıştırıcı ve yara iyileştirici olarak kullanılır. Hamilelik döneminde oluşan çatlakların giderilmesi ve esnek bir cilt sağlanması; yine hamilelik döneminde meme ucu kuruluğunun giderilmesi ve meme uçlarının emzirme dönemine hazırlanması; doğum sonrası meme uçlarının oluşacak çatlaklara karşı korunması; emziren annelerde kuruyan ve çatlayan ağrılı meme başı çatlakları tedavisinde kullanılır.

Lansinoh Lanolin Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. İlacın etken maddesi olan Lanolin, koyun yününden elde edilen saflaştırılmış bir maddedir. Su emme özelliği sayesinde yumuşatıcı , yatıştırıcı ve yara iyileştirici olarak kullanılır.
 3. Herhangi bir maddeye ya da yiyeceğe alerjiniz var ise bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söylemelisiniz.
 4. Emzirmeden önce  kremi silmeniz gerekmez.
 5. Meme ucunuzda çatlak yoksa, günde üç defa bu kremi kullanabilirsiniz. Meme ucunuzda çatlak varsa, ihtiyaç duyduğunuzda ya da emzirmeden önce bir miktar kremi parmağınızla meme ucuna sürebilirsiniz.
 6. İlacı ağzınıza, gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 7. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınınız.

Lansinoh Lanolin’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Meme ucunuzda çatlak yoksa, günde üç defa bu kremi kullanabilirsiniz. Meme ucunuzda çatlak varsa, ihtiyaç duyduğunuzda ya da emzirmeden önce bir miktar kremi parmağınızla meme ucuna sürebilirsiniz.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Sıkıntı yaratan bir durumla karşılaştığınızda doktorunuza başvurunuz.

 

İlaç Etken Maddesi: Lanolin
İlaç Marka İsmi:  Lansinoh Lanolin

Yorum(2)

 1. 1 Nisan 2016
 2. 20 Haziran 2016

Bir Yorum Yazın