LAMERİS 800 mg film kaplı tablet

LAMERİS için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, LAMERİS ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, LAMERİS dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli;  istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi LAMERİS film kaplı tablet hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

LAMERİS 800 mg film kaplı tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

LAMERİS 800 mg film kaplı tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

LAMERİS 800 mg film kaplı tablet kısa ürün bilgisi

LAMERİS 800 mg film kaplı tablet kısa ürün bilgisi

Endikasyon bilgisi: Sevelamer karbonat adlı etken maddeyi içinde bulunduran LAMERİS, böbrek hastalığında görülen kanda çok fazla fosfat bulunması durumunda, fosfat seviyesinin düşürülmesi ve kontrol altına alınmasında; gastrointestinal sistemde fosforu bağlayarak vücut tarafından emilimini azaltıcı etki gösterir.

Doz: 3 x 1-2

LAMERİS, hamilelikte C kategorisindedir, emzirme döneminde hekime danışılmadan kullanılmaz.

LAMERİS kontrendikeleri: ilaca alerji, bağırsak tıkanıklığı, düşük fosfat düzeyi

LAMERİS yan etkisi: alerji hassasiyeti, konstipasyon, abdominal ağrı, mide bulantısı, kusma, gaz, diyare, dispepsi

LAMERİS film kaplı tablet, sırasıyla; Çeşitli ilaçlar, Diğer Tüm Terapötikler, Hiperkalemi/hiperfosfatemi ilaçları ve sevelamer karbonat şeklinde sınıflandırılmış olup, V03AE02 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz LAMERİS, ABDİ İBRAHİM İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.
LAMERİS de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz LAMERİS’i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. LAMERİS ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir. LAMERİS’i size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca LAMERİS’i bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde ilacın sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

Yorum Yap