KREON MİKRO 5000 IU Minimikroküre 

KREON MİKRO için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, KREON MİKRO ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, KREON MİKRO dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi KREON MİKRO 5000 IU minimikroküre hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

KREON MİKRO 5000 IU minimikroküre kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

KREON MİKRO 5000 IU minimikroküre kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

KREON MİKRO 5000 IU minimikroküre kısa ürün bilgisi

KREON MİKRO 5000 IU minimikroküre kısa ürün bilgisi

Endikasyon bilgisi: Pankreatin etken maddesini içinde bulunduran KREON MİKRO, kistik fibroz, kronik pankreatit gibi pankreatik enzim yetmezliklerinde kullanılır.

KREON MİKRO, hamilelikte C kategorisindedir ve emzirme döneminde hekime danışmadan bu ilaç kullanılmaz.

KREON MİKRO kontrendikeleri: aşırı hassasiyet.

Etkileşim: diğer ürünlerle KREON MİKRO’nun etkileşimi bulunmamaktadır.

KREON MİKRO’yu kullandıktan sonra şiddetli karın ağrısı, nefes alıp vermede güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda hekiminizi bilgilendiriniz.

KREON MİKRO yan etki: karın ağrısı, karında şişkinlik, mide bulantısı, diyare veya konstipasyon.

KREON MİKRO 5000 IU minimikroküre, sırasıyla; Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Sindirimi Kolaylaştıran İlaçlar, Enzimler ve pankreatin karışımları şeklinde sınıflandırılmış olup, A09AA02 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz KREON MİKRO, ABBOTT LABORATUARLARI firmasının ürünüdür.

KREON MİKRO 5000 IU minimikroküre de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz KREON MİKRO’yu nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. KREON MİKRO ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
KREON MİKRO’yu size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca KREON MİKRO’yu bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde ilacın sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

Yorum Yap