KREON 40000 IU Kapsül

KREON için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, KREON ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, KREON dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi KREON 40000 IU Kapsül hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

KREON 40000 IU Kapsül kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

KREON 40000 IU Kapsül kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

KREON 40000 IU Kapsül kısa ürün bilgisi

KREON 40000 IU Kapsül kısa ürün bilgisi

Endikasyon bilgisi: Pankreatin etken maddesini içinde bulunduran bu ilaç, kistik fibroz, kronik pankreatit gibi pankreatik enzim yetmezliklerinde kullanılır.

KREON, hamilelikte C kategorisindedir ve emzirme döneminde hekime danışmadan bu ilaç kullanılmaz.

KREON kontrendikeleri: aşırı hassasiyet.

Etkileşim: diğer ürünlerle KREON’un etkileşimi bulunmamaktadır.

KREON Kapsül’ü kullandıktan sonra şiddetli karın ağrısı, nefes alıp vermede güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda hekiminizi bilgilendiriniz.

Yan etki: karın ağrısı, karında şişkinlik, mide bulantısı, diyare veya konstipasyon.

KREON 40000 IU Kapsül, sırasıyla; Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Sindirimi Kolaylaştıran İlaçlar, Enzimler ve pankreatin karışımları şeklinde sınıflandırılmış olup, A09AA02 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz KREON, ABBOTT LABORATUARLARI firmasının ürünüdür.

KREON 40000 IU Kapsül de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz KREON Kapsül’ ü nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. KREON  ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
KREON’u size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca KREON’u bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde ilacın sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

Yorum Yap