KOROKİN 200 mg film kaplı tablet

İlaç Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 

  1. İlaç Marka İsmi: KOROKİN 200 mg film kaplı tablet
  2. Endikasyon Bilgisi: KOROKİN ilaç, hidroksiklorokin adlı etken maddeyi içinde bulundurur. romatoid hastalıklar, Diskoid lupus eritematozus ve güneş ışığına bağlı dermatolojik hastalıklarda; antiromatoid, antimalaryal olarak.
  3. KOROKİN DOZAJI: yetişkinler için günde 200-400 mg (1-2 tablet), 31 kg üstü çocuk ve ergenler için günde 1 tablet.
  4. KOROKİN ile etkileşimi olan preperatlar: agalsidaz, meflokin, antiepileptikler, siklosporin, Halofantrin, amiodaron benzeri ilaçlar, oral diyabet ilaçları, insülin, aminoglikosid grubu antibiyotik ilaçlar.
  5. KOROKİN kontrendikeleri:  ilacın etken maddesine ve diğer bileşenlerine alerji. diyabetik makulopati,
  6. KOROKİN, hamilelikte D kategorisindedir; emzirme döneminde hekime danışmadan kullanılmaz.
  7. KOROKİN yan etkisi: görme bulanıklığı, karın ağrısı, duygusal iniş çıkışlar, iştahsızlık, ishal. bulantı,
  8. KOROKİN tablet de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. KOROKİN tedavisi yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
  9. KOROKİN film kaplı tablet sırasıyla, Parazit ilaçları Böcek ilaçları ve Kovucular, Antiprotozoal ilaçlar, antimalarial ilaçlar, Aminokinolonlar ve hidroksiklorokin sülfat olarak sınıflandırılmış şekilde, P01BA02 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz KOROKİN tablet üretimini ATABAY Kimya Sanayi yapar, ruhsatı da aynı şirkete aittir. KOROKİN 200 mg için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (ne ilacıdır; KOROKİN’e başlarken bilinmesi gereken konular; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı;  ilaç etkileşimi, sakıncaları; saklama koşulları; uygulama biçimi; dozajı; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler) aşağıdadır.

KOROKİN film kaplı tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)
KOROKİN film kaplı tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

KOROKİN film kaplı tablet kısa ürün bilgisi
KOROKİN film kaplı tablet kısa ürün bilgisi

KOROKİN Ruhsatı: ATABAY Kimya Sanayi Tic. A.Ş.
Adresi : Mahmutbey Mah. 2477 Sok. No:23 Bağcılar / İSTANBUL
Tel no: 0212 410 39 50-Fax no: 0212 447 61 68

Yorum Yap