KETAVEL Jel

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Deksketoprofen trometamol’dur. KETAVEL Jel, vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan biyolojik etkenleri azaltan ağrı kesici ve iltihap önleyici bir ilaçtır. Uygulanan bölgede şişliği ve ağrıyı azaltır. Eklem, tendon (kasların kemiklere bağlanmasını sağlayan yapı), ligament (kemikleri bir arada tutan sert bağ dokusu) ve kaslarda travmatik ya da dejeneratif kökenli ağrılı ve iltihaplı durumların tedavisi etmek  için kullanılır.

KETAVEL Jel Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan biyolojik etkenleri azaltan ağrı kesici ve iltihap önleyici bir ilaçtır. Uygulanan bölgede şişliği ve ağrıyı azaltır.
 3. Ağrılı bölgeye günde 2 veya 3 kez sürülebilir. 7 günden fazla kullanılmamalıdır.
 4. Eğer, astımınız varsa veya asetilsalisilik asit (aspirin) e veya  diğer steroid olmayan antiinflamatuvar ilaçlara alerjiniz varsa bu ilacı kullanmayınız.
 5. Tedaviniz süresince bu ilaçla birlikte, güneş koruyucuları ve losyonları, böcek kovucular ve diğer cilt ürünlerini kullanmayınız.
 6. Bu ilacın kullanımı sırasında ilacı uyguladığınız bölgede tahriş oluşursa, doktorunuza başvurunuz.
 7. İlacı enfeksiyonlu, egzamalı, açık yaralı, kabartı ve isilik oluşmuş cilt bölgesi ve  yanık cilt bölgelerinde kullanmayınız. Bu tür durumların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 8. İlacınızı uyguladıktan sonra en az 10 dakika emilmesi için bekleyiniz. İlaç  kuruduktan sonra giyininiz.
 9. İlacınızı uyguladıktan  sonra ellerinizi mutlaka yıkayınız.
 10. Tedavi edilen cilt bölgesini bandaj ile sarmayınız ve sıcak su torbası ya da sıcak havlu gibi  sıcağa maruz kalacak şekilde uygulamalar yapmayınız.
 11. İlacın ağzınızı  ve gözlerinize temasından kaçınınız. İlacın bu bölgelere teması halinde bol su ile yıkayınız.
 12. 6 yaşın altındaki çocuklarda kullanmayınız.
 13. Hamileliğin son  üç aylık döneminde ve emzirme döneminde kullanılması önerilmemektedir.

KETAVEL Jel’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacı tedavi edilecek bölgeye yeterli miktarda ince bir tabaka halinde sıkınız ve  hafif  hareketlerle masaj yaparak, ilacın emilmesini sağlayınız. Günde 2 veya 3 kez uygulanabilir. Tedavi süresi en fazla 7 gündür.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  1. İlacın kullanımına bağlı olarak görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

İlaç Etken Maddesi: Deksketoprofen trometamol

İlaç Marka İsmi: KETAVEL Jel

KETAVEL Jel kullanma talimatı


KETAVEL-Jel-İlaç-Prospektüsü

Bir Yorum Yazın