Kestine Film Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Ebastin’dir. Kestine Film Tablet, vücuttaki bir doğal kimyasal olan histaminin yol açtığı ödem, kızarıklık, sıcaklık, kaşıntı, gözlerde sulanma, burun akıntısı gibi alerjik belirtilerin tedavisinde etkili bir antihistaminiktir. Kurdeşen; kurdeşenin sebep olduğu kaşıntı ve şişlik; saman nezlesi (mevsimlere bağlı alerjik rinit); kronik alerjik nezle tedavisinde kullanılır.

 

Kestine Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Kurdeşen; kurdeşenin sebep olduğu kaşıntı ve şişlik; saman nezlesi (mevsimlere bağlı alerjik rinit); kronik alerjik nezle tedavisinde kullanılır.
  3. Eğer yakın zamanda geçirilmiş ya da su an var olan kalp rahatsızlığınız, kalp çarpıntınız, Torsades de Pointes hastalığı riskiniz veya karaciğer yetmezliğiniz varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza danışınız.
  4. İlaç kullanımına rağmen belirtilerinizde bir iyileşme görülmez, hatta daha da şiddetlenirse acilen doktorunuzla görüşmelisiniz.
  5. Bu ilacı 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanmayınız.
  6. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Kestine Film Tablet’in Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. İlacınızı tercihen öğün aralarında  alınız.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Kalp atışlarında hızlılık, düzensizlik ve çarpıntı; kan basıncında artış veya idrar yapma zorluğu  gibi yan etkilerden herhangi birine sahipseniz, ilacın alımını durdurup, tıbbi yardım için derhal doktorunuza başvurunuz.

İlaç Etken Maddesi:  Ebastin

İlaç Marka İsmi: Kestine Film Tablet

Yorum Yap