KALSIFOSIN 200 mg/20 ml IV/IM Flakon

KALSİFOSİN 200 mg sırasıyla; Çeşitli İlaçlar, Tüm diğer Terapötik Ürünler, Antineoplastik tedavide kullanılan detoksifiyanlar ve kalsiyum folinat şeklinde sınıflandırılmış olup, V03AF03 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz KALSİFOSİN 200 mg, VEM İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.

KALSİFOSİN 200 mg için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (Endikeleri,  KALSİFOSİN ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, KALSİFOSİN dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; KALSİFOSİN kullanım şekli; KALSİFOSİN yan etkisi, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi KALSİFOSİN 200 mg Flakon ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

KALSİFOSİN 200 mg-20 ml I.V.- I.M. Enjeksiyonluk Çözelti kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

daha sonra girilecek

KALSİFOSİN 200 mg-20 ml I.V.- I.M. Enjeksiyonluk Çözelti kısa ürün bilgisi

daha sonra girilecek

Endikasyon bilgisi: kalsiyum folinat adlı etken maddesini içinde bulunduran KALSİFOSİN 200 mg/20 ml flakon, folit asit yetersizliğinde ve buna bağlı megaloblastik anemide kullanılan; folik asit aktif formu

Kontrendikeleri: aşırı duyarlılık, B12 yetersizliğine bağlı anemi.

Hamilelikte C kategorisindedir ve emzirenler hekimle görüşmeden kullanmamalıdırlar.

KALSİFOSİN 200 mg da dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz KALSİFOSİN’i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. KALSİFOSİN’i size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. KALSİFOSİN 200 mg ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

Yorum Yap