KAFSITON 60 mg/3ml infüzyonluk/oral çözelti

KAFSITON için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, KAFSITON ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu; istenmeyen etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi KAFSITON infüzyonluk/oral çözelti hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

KAFSITON 60 mg-3 ml infüzyonluk-oral çözelti kullanma talimatı (ilaç prospektüsü) daha sonra girilecek.

KAFSITON 60 mg-3 ml infüzyonluk-oral çözelti kısa ürün bilgisi daha sonra girilecek.

KAFSITON da dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz KAFSITON’u nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. KAFSITON ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
KAFSITON’u size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız ya da ilacı bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla ilaca devam etmeyi uzattığınız takdirde hastalığınızda  bir iyileşme sağlanmaz, aksine sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

 

İlaç Marka İsmi: KAFSITON 60 mg/3ml infüzyonluk/oral çözelti

Endikasyon bilgisi: Kafein sitrat adlı etken maddeyi içinde bulunduran KAFSITON, gestasyon yaşı 28 ila <33 hafta aralığındaki bebeklerde prematüre apnesinde; merkezi sinir sistemi uyarıcısı olarak.

KAFSITON sırasıyla Sinir Sistemi, Psikoanaleptikler, Psikostimülanlar, Ksantin türevleri ve kafein sitrat şeklinde sınıflandırılmış olup, N06BC01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz KAFSITON, ONFARMA İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.

 

Yorum Yap