INTESTINOL Kaplı Tablet

İNTESTİNOL için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, İNTESTİNOL ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, İNTESTİNOL dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi İNTESTİNOL Kaplı Tablet hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

İNTESTİNOL Kaplı Tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

İNTESTİNOL Kaplı Tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

İNTESTİNOL Kaplı Tablet kısa ürün bilgisi

İNTESTİNOL Kaplı Tablet kısa ürün bilgisi

Endikasyon bilgisi: domuz pankreatini, sığır safra ekstresi ve  karbon medisinal etken maddesini içinde bulunduran İNTESTİNOL Kaplı Tablet, radyolojik tetkiklere hazırlıkta, safra, pankreas, hazım yetmezliklerinde ve radyolojik incelemelere hazırlıkta;

Doz: yetişkinlerde günde 3 kez 3-4 tablet

İNTESTİNOL, hamilelikte C kategorisindedir ve emzirme döneminde hekime danışmadan bu ilaç kullanılmaz.

İNTESTİNOL kontrendikeleri: sarılık, safra tıkanıklığı, pankreatik bikarbonat yetmezliği,  aşırı hassasiyet, aşırı salgılanan mide asidi ve akut pankreas inflamsayonu durumlarında.

Etkileşim: trisiklik antidepresanlar, antikonvülzanlar, barbitüratlar, oral demir ilaçları, parasetamol, furosemid, metotreksat, teofilin, fenotiyazinler, propoksifen, digoksin, gebelik önleyici ilaçlar,

İNTESTİNOL’ü kullandıktan sonra şiddetli karın ağrısı, nefes alıp vermede güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda , dilde ve boğazda şişkinlik gibi bir durumda hekiminizi bilgilendiriniz.

İNTESTİNOL yan etki: baş ağrısı, karın ve sırt ağrısı, flatulans, feçeste anormallikler, dispepsi, erken doyma, kilo verme, kusma,
diyare, karın şişliği.

İNTESTİNOL kaplı tablet, sırasıyla; Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Sindirimi Kolaylaştıran İlaçlar, Enzimler,  Pankreas Enzimleri ve pankreatin karışımları şeklinde sınıflandırılmış olup, A09AA02 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz İNTESTİNOL, KOÇAK FARMA İLAÇ VE KİMYA SANAYİ  firmasının ürünüdür.
İNTESTİNOL de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz İNTESTİNOL’ü nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. İNTESTİNOL ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
İNTESTİNOL tableti size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca İNTESTİNOL’ü bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde ilacın sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

Yorum Yap