INTESTAL Kaplı Enterik Tablet

INTESTAL için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, INTESTAL ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, INTESTAL dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi INTESTAL Kaplı Enterik Tablet hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

INTESTAL Kaplı Enterik Tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

daha sonra girilecek.

INTESTAL Kaplı Enterik Tablet kısa ürün bilgisi

daha sonra girilecek

Endikasyon bilgisi: domuz pankreatini, sığır safra ekstresi ve  karbon medisinal etken maddesini içinde bulunduran bu ilaç, radyolojik tetkiklere hazırlıkta, safra, pankreas, hazım yetmezliklerinde ve radyolojik incelemelere hazırlıkta;

Doz: yetişkinlerde günde 3 kez 3-4 tablet

Hamilelikte C kategorisindedir ve emzirme döneminde hekime danışmadan bu ilaç kullanılmaz.

Kontrendikeleri: sarılık, safra tıkanıklığı, pankreatik bikarbonat yetmezliği,  aşırı hassasiyet, aşırı salgılanan mide asidi ve akut pankreas inflamsayonu durumlarında.

Etkileşim: trisiklik antidepresanlar, antikonvülzanlar, barbitüratlar, oral demir ilaçları, parasetamol, furosemid, metotreksat, teofilin, fenotiyazinler, propoksifen, digoksin, gebelik önleyici ilaçlar,

INTESTAL kullandıktan sonra şiddetli karın ağrısı, nefes alıp vermede güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda , dilde ve boğazda şişkinlik gibi bir durumda hekiminizi bilgilendiriniz.

INTESTAL yan etki: baş ağrısı, karın ve sırt ağrısı, flatulans, feçeste anormallikler, dispepsi, erken doyma, kilo verme, kusma,
diyare, karın şişliği.

INTESTAL kaplı enterik tablet, sırasıyla; Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Sindirimi Kolaylaştıran İlaçlar, Enzimler, Pankreas Enzimleri ve pankreatin karışımları şeklinde sınıflandırılmış olup, A09AA02 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz INTESTAL, FARMAKO ECZACILIK firmasının ürünüdür.

INTESTAL de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz INTESTAL’i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. INTESTAL ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
INTESTAL tableti size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca INTESTAL’i bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde ilacın sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

Yorum Yap