INLYTA 1 mg Film Kaplı Tablet

İlaç Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 

  1. İlaç Marka İsmi: INLYTA 1 mg Film Kaplı Tablet
  2. Endikasyon Bilgisi: Aksitinib adlı etken maddeyi içinde bulundurur. Bir sitokin tedavisi sonrası ilerleme göstermiş olan
    veya bir sitokin tedavisi sonrası bir seri VEGF-TKİ tedavisi kullanmış ve sonrasında ilerleme göstermiş böbrek tümöründe; tümöre giden kan desteğini azaltıcı ve tümör gelişimini yavaşlatıcı etki gösterir.
  3. INLYTA DOZAJI: Başlangıç dozu 2×5 mg; 2 haftada bir KB değerlerine ve diğer toksisitelere göre 2×7 mg-10 mg ya da 2×2 mg-3 mg.
  4. INLYTA 1 mg kontrendikeleri:  alerjik reaksiyon.
  5. INLYTA 1 mg, hamilelikte D kategorisindedir ve emzirme döneminde hekime danışmadan kullanılmaz.
  6. INLYTA 1 mg ‘ın yan etkisi: omuzlar, kol ve ellerde ağrı, eklem ve kemik ağrısı, hafif ishal, halsizlik, asteni, zayıflama, burunda yaralar,  albüminüri, saçkıran, el ve ayaklarda yanma hissi, eritem, yüksek tansiyon,
  7. INLYTA 1 mg de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. INLYTA ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
  8. INLYTA 1 mg Film Kaplı Tablet sırasıyla, Antineoplastik ve immünomodülatör ajanlar, Antineoplastikler, Diğer kanser ilaçları, Protein kinaz inhibitörleri ve aksitinib olarak sınıflandırılmış şekilde, L01XE17 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz INLYTA 1 mg ‘ın üretimini Pfizer Manufacturing Deutschland GmbH Betriebsstätte Freiburg yapar, ruhsatı Pfizer PFE İlaçları A.Ş.’ye aittir.  INLYTA 1 mg için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce bilinmesi gerekenler; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı;  ilaç etkileşimi, sakıncaları; saklama koşulları; uygulama biçimi; dozaj bilgileri; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler) aşağıdadır.

 

INLYTA 1 mg kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)
INLYTA 1 mg kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

INLYTA 1 mg kısa ürün bilgisi
INLYTA 1 mg kısa ürün bilgisi

Yorum Yap