İMATİS 400 mg film tablet

İlaç Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 

  1. İlaç Marka İsmi: IMATIS 400 mg film tablet
  2. Endikasyon Bilgisi: İmatinib adlı etken maddeyi içinde bulundurur. İMATİS 400 mg film tablet, kronik miyeloid lösemide, lenfoblastik lösemide, Hipereozinofilik sendrom ve SM’de; protein kinaz inhibitörü, antineoplastik olarak.
  3. DOZAJI: günde 1-2×100 mg -200 mg-400 mg ya da 1×600 mg.
  4. Kontrendikeleri: alerjik reaksiyonlarda.
  5. Hamilelikte D kategorisindedir ve anne sütüne geçmektedir.
  6. Etkileşim: azol antifungaller, makrolidler,
  7. İMATİS yan etkisi: kilo artışı, ödem, kemik-eklem ve kas ağrısı, halsizlik, anoreksi, sebepsiz morluk, kanama, göz etrafında şişme, gastrit, bağırsak gazı, hazımsızlık, ağız içi yaraları, gaz, vücut ısısında artış, anoreksiya, uyuyamama.
  8. İMATİS film tablet de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. İMATİS ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
  9. İMATİS 400 mg; sırasıyla, Antineoplastik ve immünomodülatör ajanlar, Antineoplastikler, Diğer kanser ilaçları, Protein kinaz inhibitörleri ve imatinib olarak sınıflandırılmış şekilde, L01XE01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz İMATİS film tablet’in üretimini Deva Holding A.Ş. yapar, ruhsatı da aynı şirkete aittir. İMATİS 400 mg için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce bilinmesi gerekenler; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı;  ilaç etkileşimi, sakıncaları; saklama koşulları; uygulama biçimi; dozaj bilgileri; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler) aşağıdadır

 

400 mg İMATİS kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)
400 mg İMATİS kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

400 mg İMATİS kısa ürün bilgisi
400 mg İMATİS kısa ürün bilgisi

Yorum Yap