IMATENIL 200 mg Kapsül

IMATENIL 200 mg için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce bilinmesi gerekenler; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı;  ilaç etkileşimi, sakıncaları; saklama koşulları; uygulama biçimi; dozaj bilgileri; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler) aşağıdadır

 

200 mg IMATENIL kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

200 mg IMATENIL kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

200 mg IMATENIL kısa ürün bilgisi
200 mg IMATENIL kısa ürün bilgisi

 

İlaç Marka İsmi: IMATENIL 200 mg Kapsül

Endikasyon Bilgisi: İmatinib adlı etken maddeyi içinde bulundurur. IMATENIL 200 mg Kapsül, kronik miyeloid lösemide, lenfoblastik lösemide, Hipereozinofilik sendrom ve SM’de; protein kinaz inhibitörü, antineoplastik olarak.

IMATENIL: günde 1-2×100 mg -200 mg-400 mg ya da 1×400-600 mg

IMATENIL kontrendikeleri: alerjik reaksiyonlarda.

IMATENIL , hamilelikte D kategorisindedir ve anne sütüne geçmektedir.

Etkileşim: azol antifungaller, makrolidler,

IMATENIL yan etkisi: kilo artışı, ödem, kemik-eklem ve kas ağrısı, halsizlik, anoreksi, sebepsiz morluk, kanama, göz etrafında şişme, gastrit, bağırsak gazı, hazımsızlık, ağız içi yaraları, gaz, vücut ısısında artış, anoreksiya, uyuyamama.

IMATENIL 200 mg Kapsül de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. IMATENIL ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

IMATENIL 200 mg; sırasıyla, Antineoplastik ve immünomodülatör ajanlar, Antineoplastikler, Diğer kanser ilaçları, Protein kinaz inhibitörleri ve imatinib olarak sınıflandırılmış şekilde, L01XE01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz IMATENIL Kapsül’ün üretimini : Neutec İlaç Sanayii yapar, ruhsatı Logus İlaç San. Tic. A.Ş.’ye aittir.

Yorum Yap