[CP_CALCULATED_FIELDS id=”3″]

İdeal kiloda olan kişiler hastalıklara karşı daha dirençlidirler ve daha sağlıklı bir yaşam sürmeleri ideal kiloda olmayanlara göre daha olasıdır. Sizlere sunduğumuz ideal kilo hesaplama hizmeti ile ücretsiz bir şekilde kolayca ideal kilonuzu hesaplayabilirsiniz. Eğer zayıflık ya da fazla kilolardan şikayetçiyseniz doktor gözetiminde ideal kiloya ulaşabilirsiniz, doktor gözetiminde yapılmayan herhangi bir diyet yada kilo almak için kullanılan beslenme taktikleri sağlığınıza zarar verebilir.

Kilo Almak İstiyorum Ama Olmuyor!

Kilo almak kilo vermekten daha zordur. Prof. Dr. Canan Karatay’a göre bir insanın alması gereken yaklaşık günlük toplam kalori 2000’dir.  Bu miktar aşıldığında vücut kilo almaya başlar. Eğer kilo alamıyorsanız, yüksek kalorili ve sağlıklı besinler tüketmelisiniz.  Bu besinler balık, et, süt gibi ürünler olabilir. Ek olarak, B vitamini takviyesiyle iştahınızı açabilirsiniz.  Kilo almak isteyen bir kişi öğün sayısını arttırmalıdır. Yemek yemek için acıkmayı beklemeden yemek yemek kilo almanızda olumlu sonuçlar doğurur.Kilo Vermek İstiyorum Ama Olmuyor!

Kilo vermeye kaç kilo vermeniz gerektiği ile ilgili bir hesaplama yaparak başlayabilirsiniz. Evvela kaç kilo vermelisiniz bunu belirleyin ve kendinize ideal kilo hedefi koyun. Kilo vermek basit bir iş değildir, fazlasıyla sabır ve irade ister, bu  sebeple zor bir iş ile karşılaştığınızdan emin olun ama pes etmeyin! Kahvaltıyı kesinlikle atlamayın, kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Bol bol spor yapın ve yürüyün. Kahvaltı sonrası öğünlerde az ama öz yiyin.  Yani kalori olarak düşük ancak besin değerleri yüksek yiyecekler tercih edin.