HIRUDOID FORTE Krem

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi  Kondroitin polisülfat’tir. HIRUDOID FORTE Krem, kanın pıhtılaşmasını önleyen, oluşan pıhtıyı eriten ve bağ dokusu yenilenmesini hızlandıran bir ilaçtır. Yaralanma veya hastalığa bağlı olarak zedelenen normal dokunun yerini alan, sert haldeki yeni oluşumun yumuşatılmasının sağlanması; hasar veya zedelenme, toplardamar iltihabı  ya da pıhtı oluşumu ile birlikte olan toplardamar iltihabı gibi sebeplerden dolayı oluşan çürük, kan oturması ve ödemin giderilmesi için kullanılır.

HIRUDOID FORTE Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. HIRUDOID FORTE kanın pıhtılaşmasını önleyen, oluşan pıhtıyı eriten ve bağ dokusu yenilenmesini hızlandıran bir ilaçtır.
 3. İlacı ağzınıza, gözünüze, burnunuza veya vajinaya temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 4. HIRUDOID FORTE‘yi, hasar oluşmuş ciltlerde ve açık yaralı ciltlerde kullanmayınız. Bu tür durumların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra uygulayınız.
 5. Doktorunuz ağrı ile birlikte görülen iltihabi durumlarda ilgili bölgeyi ilacınızı sürdükten sonra bir sargı ile kapatmanızı söyleyebilir. Doktorunuzun talimatlarına uyunuz.
 6. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

HIRUDOID FORTE Krem’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. HIRUDOID FORTE‘yi tedavi edilecek bölgeye ince bir film tabakası halinde uygulayınız ve hafif hareketlerle sürünüz. Günde 2-3 defa uygulanabilir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Uygulanan yerde hafif  kızarıklık görülebilir.

 

İlaç Etken Maddesi: Kondroitin polisülfat
İlaç Marka İsmi:  HIRUDOID FORTE Krem

HIRUDOID FORTE Krem Kullanma Talimatı


Hirudoid-Forte-Krem-İlaç-Prospektüsü

Yorum(5)

 1. 27 Şubat 2016
 2. 14 Kasım 2016
 3. 19 Mart 2017
  • 29 Mayıs 2017
 4. 15 Temmuz 2017

Bir Yorum Yazın