GYNO-TRAVOGEN Ovül

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi İzokonazol nitrat’tır. GYNO-TRAVOGEN Ovül, vajinal bölgede mantara karşı etkili bir ilaçtır. Vajinal mantar enfeksiyonu ve vajina iltihabı belirtilerinin (vajina içerisinde yanma, kızarıklık, kaşıntı, şişme, anormal akıntı gibi)  tedavisinde kullanılır.

GYNO-TRAVOGEN Ovül Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Vajinal mantar enfeksiyonu ve vajina iltihabı belirtilerinin (vajina içerisinde yanma, kızarıklık, kaşıntı, şişme, anormal akıntı gibi)  tedavisinde kullanılır.
 3. Ovülün uygulanmasında ve sonraki ilk bir haftada vajina yıkanmamalıdır.
 4. Yeni bir enfeksiyon oluşmaması için kullandığınız çamaşır ve havluların  pamuklu  olmasına dikkat ediniz, kullandığınız çamaşırı her gün değiştiriniz ve kaynatarak yıkayınız.
 5. İlacın  uygulandığı yerin hava almasını engelleyecek giysiler giymemelisiniz. Bol, gevşek  ve pamuklu kıyafetler giyiniz.
 6. Dış genital bölge tedavisi için veya partnerinizin eş  zamanlı  tedavisi için Travogen Krem kullanmanız tavsiye edilir.
 7. Ovülün uygulanmasında ve sonraki ilk bir haftada vajina yıkanmamalıdır.
 8. Cinsel olgunluğa erişmemiş genç kızlar kullanmamalıdırlar.
 9. Adet döneminde tedaviye ara veriniz. Adet kanaması sona erdiğinde tedaviye devam ediniz.
 10. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanılabilir.

GYNO-TRAVOGEN Ovül’ün Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Ovülü akşam uykudan önce  sırtüstü yatar pozisyonda  vajinanızın iyice derinine itiniz. Uygulamayı paketin içinden çıkan eldivenle yapınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Vajinada yanma, kaşıntı, tahriş gibi hafif yan etkiler görülebilir.

 

İlaç Etken Maddesi: İzokonazol nitrat
İlaç Marka İsmi: GYNO-TRAVOGEN Ovül

 

1 Yorum

 1. 3 Eylül 2015

Bir Yorum Yazın