GYNO-LOMEXIN Vajinal Krem

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Fentikonazol nitrat‘ tır. GYNO-LOMEXIN Vajinal Krem, dış genital bölgede mantar ve bakterilerin gelişmelerini,  çoğalmalarını engelleyen bir kremdir.  GYNO-LOMEXIN, mantarların özellikle Candida albicans’ın neden olduğu dış genital bölgede kaşıntı, yanma, kızarıklık, şişme, beyazımsı gri ve yoğun kıvamlı akıntı ile seyreden akut veya kronik vajinal mantar enfeksiyonu (vajinal kandidiyazis)  ve gram pozitif bakterilerin oluşturduğu vulvovajinit (dış genital organ ve vajina iltihabı) tedavisinde kullanılmaktadır.

 

GYNO-LOMEXIN Vajinal Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. GYNO-LOMEXIN, vücutta kızarıklık, kaşıntı ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltan, mantar ve bakterilerin cilt üzerinde çoğalmalarını engelleyen bir kremdir.
 3. Doktor tarafından teşhis edilmemiş cilt hastalıklarında kullanmayınız.
 4. Kremi 3 gün boyunca  günde 1 ya da 2 defa  uygulayınız. Şikayetleriniz hızlıca kaybolabilir, ancak 3 gün boyunca düzenli kullanınız.
 5. Kremi uyguladığınızda hafif bir yanma oluşabilir, ancak bu durum kısa sürede yok olur.
 6. Enfeksiyonun tekrarının önlenmesi için kremin penise sürülerek partnerin de aynı zamanda tedavi görmesi önerilir.
 7. İlacı kullanmaya başladıktan hemen sonra iyileşme belirtileri görülebilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanma süresini dikkate alınız. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşmeler görülebilir.
 8. Yıkandıktan sonra, hastalıklı bölgeyi iyice kurulayınız ve kullandığınız bez ve havluları her gün değiştiriniz.
 9. Tedavinin tam olarak başarıya ulaşması için hijyenik şartlara düzenle uyulmalıdır. Çamaşırlarınız ( bezler, havlular ve iç çamaşırlar) mümkün olduğunca pamuklu olmalı, her gün değiştirilmeli ve kaynatılarak yıkanmalıdır.
 10. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınınız.
 11. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

 

GYNO-LOMEXIN Vajinal Krem’ in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
 2. Gece yatmadan önce gerekiyorsa sabahları da olmak üzere vajinaya 3 gün süreyle uygulanır. Şikayetleriniz hızlıca kaybolabilir, ancak 3 gün boyunca düzenli kullanınız.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuza başvurunuz.
 2. Uygulanan bölgede hafif ve geçici kızarıklık yada hızlıca kaybolan yanma hissi  oluşabilir.

 

İlaç Etken Maddesi: Fentikonazol nitrat
İlaç Marka İsmi:  GYNO-LOMEXIN Vajinal Krem

GYNO-LOMEXIN Vajinal Krem kullanma talimatı


GYNO-LOMEXIN Vajinal Krem kullanma talimatı

Bir Yorum Yazın