GLIVEC 400 mg film kaplı tablet

İlaç Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 

  1. İlaç Marka İsmi: GLIVEC 400 mg film kaplı tablet
  2. Endikasyon Bilgisi: İmatinib adlı etken maddeyi içinde bulundurur. GLIVEC 400 mg film kaplı tablet, kronik miyeloid lösemide, lenfoblastik lösemide, Hipereozinofilik sendrom ve SM’de; protein kinaz inhibitörü, antineoplastik olarak.
  3. DOZAJI: günde 1-2×100 mg lık ya da 400 mg lık 1’er tablet.
  4. GLIVEC kontrendikeleri: alerjik reaksiyonlarda.
  5. GLIVEC, hamilelikte D kategorisindedir ve anne sütüne geçmektedir.
  6. Etkileşim: azol antifungaller, makrolidler,
  7. GLIVEC yan etkisi: kilo artışı, ödem, kemik-eklem ve kas ağrısı, halsizlik, anoreksi, sebepsiz morluk, kanama, göz etrafında şişme, gastrit, bağırsak gazı, hazımsızlık, ağız içi yaraları, gaz, vücut ısısında artış, anoreksiya, uyuyamama.
  8. GLIVEC 400 mg Tablet de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. GLIVEC ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
  9. GLIVEC 400 mg; sırasıyla, Antineoplastik ve immünomodülatör ajanlar, Antineoplastikler, Diğer kanser ilaçları, Protein kinaz inhibitörleri ve imatinib olarak sınıflandırılmış şekilde, L01XE01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz GLIVEC film kaplı tablet’in üretimini Novartis Sağlık, Gıda ve Tarım Ürünleri Sanayii yapar, ruhsatı da aynı şirkete aittir. GLIVEC 400 mg için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce bilinmesi gerekenler; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı;  ilaç etkileşimi, sakıncaları; saklama koşulları; uygulama biçimi; dozaj bilgileri; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler) aşağıdadır

 

GLIVEC 400 mg kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)
GLIVEC 400 mg kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

GLIVEC 400 mg kısa ürün bilgisi
GLIVEC 400 mg kısa ürün bilgisi

Yorum Yap