GLITINIB 100 mg Tablet

İlaç Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 

  1. İlaç Marka İsmi: GLITINIB 100 mg Tablet
  2. Endikasyon Bilgisi: İmatinib adlı etken maddeyi içinde bulundurur. GLITINIB 100 mg Tablet, kronik miyeloid lösemide, lenfoblastik lösemide, Hipereozinofilik sendrom ve SM’de; protein kinaz inhibitörü, antineoplastik olarak.
  3. DOZAJI: günde 1-2×100 mg lık ya da 400 mg lık 1’er tablet.
  4. GLITINIB kontrendikeleri: alerjik reaksiyonlarda.
  5. GLITINIB, hamilelikte D kategorisindedir ve anne sütüne geçmektedir.
  6. Etkileşim: azol antifungaller, makrolidler,
  7. GLITINIB yan etkisi: kilo artışı, ödem, kemik-eklem ve kas ağrısı, halsizlik, anoreksi, sebepsiz morluk, kanama, göz etrafında şişme, gastrit, bağırsak gazı, hazımsızlık, ağız içi yaraları, gaz, vücut ısısında artış, anoreksiya, uyuyamama.
  8. GLITINIB 100 mg Tablet de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. GLITINIB ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
  9. GLITINIB 100 mg; sırasıyla, Antineoplastik ve immünomodülatör ajanlar, Antineoplastikler, Diğer kanser ilaçları, Protein kinaz inhibitörleri ve imatinib olarak sınıflandırılmış şekilde, L01XE01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz GLITINIB Tablet’in üretimini NOBEL İlaç Pazarlama ve Sanayii yapar, ruhsatı da aynı şirkete aittir. GLITINIB için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce bilinmesi gerekenler; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı;  ilaç etkileşimi, sakıncaları; saklama koşulları; uygulama biçimi; dozaj bilgileri; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler) aşağıdadır

 

GLITINIB 100 mg kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)
GLITINIB 100 mg kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

GLITINIB 100 mg kısa ürün bilgisi
GLITINIB 100 mg kısa ürün bilgisi

GLITINIB Ruhsatı: NOBEL İLAÇ PAZARLAMA ve SANAYİİ LTD. ŞTİ.
Adres :İnkılap Mah. Akçakoca Sok. No:10 Ümraniye / İSTANBUL-34768
Tel no: 0 216 633 00 00-Fax no: 0 216 633 60 01

Yorum Yap