Gliserin Kansuk-K Suppozituvar

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Gliserin‘dir. Gliserin Kansuk-K Suppozituvar, bağırsağın içindeki dışkıyı sulandırmak ve bağırsaktaki kasların kasılmalarını arttırmak suretiyle kısa bir süre içerisinde dışkının rahatça dışarıya çıkmasını çabuklaştıran bir fitildir. Gliserin Kansuk-B, bebekler ve küçük çocuklardaki ani gelişen kabızlık (peklik) durumunda 2-3 dakikalık bir sürede faydasını göstermektedir. Devamlı kullanımı bağırsağın normal hareketliliğinin azalmasına sebep olabileceğinden, hastalar bu hususta ikaz edilmelidir.

Gliserin Kansuk-K Suppozituvar Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

  1. Daha önce aynı etken maddeli ürünlerden birini kullandığınızda üzerinizde bir hassasiyet geliştiğini gördüyseniz, bu ilacı uygulamanız önerilmez.
  2. Gliserin Kansuk-K fitil, normal dışkılama aralıklarında uzama ve dışkılamanın güçlükle yapıldığı durumlarda kullanılmaktadır. Devamlı kullanmak bağımlılık yaratabilir. Müshil bağımlılığa, kronik kabızlığa ve bağırsağın normal işlevini yitirmesine neden olabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Bundan dolayı kullanma süresi azami 7 günü aşılmamalıdır.
  3. Eğer, apandisitten şüpheleniyorsanız ya da bağırsak tıkanıklığı belirtileri veya sebebi belli olmayan makat kanaması varsa; bu ilacın kesinlikle kullanılmaması tavsiye edilir.
  4. Eğer çocuğunuzda dışkı yaparken zorlanma veya dışkı yapamama gibi olağan dışı bir değişiklik gözlemlediyseniz ve bu durum günlerce sürüyorsa bir müshil ilacı almadan önce sebebini öğrenmek için çocuğunuzu bir sağlık kuruluşuna götürünüz. Hekiminiz kabızlığa yönelik şikayetlerinizin nedenini anlamak için tahlil ve tetkikler yapılmasını isteyebilir.
  5. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde hekime sormadan kullanmayınız.

 

Gliserin Kansuk-K Suppozituvar’ın kullanım Şekli:

  1. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmalısınız. Tedaviniz süresince lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. Gliserin Kansuk-K, yanlış veya size söylenilenden fazla kullanıldığında hastalığınızda bir iyileşme sağlanmaz, aksine sağlığınıza ciddi zararlar verebilir.
  2. İlacı uygulamadan önce hafifçe ıslatınız ve çocuğunuzun makatına uygulayınız. Fitilin dışarıya çıkışını engellemek için ufak bir parça pamuk koyarak dışkılamanın gerçekleşmesini bekleyiniz.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Gliserin Kansuk-K ilacını kullanırken zor nefes alıp verme, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumla karşılaştığınızda acilen hekiminizi haberdar ediniz ve acil desteğe ihtiyacınız olabileceği için hiç vakit kaybetmeden bir sağlık kuruluşuna gitmelisiniz.
  2. Bu fitilin kullanılmasına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

laç Etken Maddesi: Gliserin
İlaç Marka İsmi:   Gliserin Kansuk-K Suppozituvar

Yorum Yap