Gliserin Kansuk-B Suppozituvar

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi  Gliserin’dir. Gliserin Kansuk-B Suppozituvar, rektuma uygulanan bu ilaç, dışkının içine su çekerek bağırsaklardaki kasılmaları sağlar ve kaydırıcı özelliği sayesinde dışkı  yapmayı kolaylaştırır. Kabızlık ile ilgili bir ilaçtır.

Gliserin Kansuk-B Suppozituvar Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Rektuma uygulanan bu ilaç, dışkının içine su çekerek bağırsaklardaki kasılmaları sağlar ve kaydırıcı özelliği sayesinde dışkı  yapmayı kolaylaştırır. Kabızlık ile ilgili bir ilaçtır.
  3. İlacın uzun süre kullanımı alışkanlık yapabilir. İlacınızı doktorunuz tarafından belirtilenden daha yüksek dozda ve daha uzun  sürede kullanmayınız.
  4. Mide bulantısı , karın ağrısı ve kusma şikayetleriniz varsa bu ilacı kullanmayınız.
  5. Eğer dışkı yapma düzeninizde ani bir değişiklik fark ettiyseniz ve bu durum 2 haftadan uzun sürdüyse, bir müshil ilacı kullanmadan önce doktorunuza danışınız.
  6. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Gliserin Kansuk-B Suppozituvar’ın kullanım Şekli:

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. Bu ilaç sadece makattan kullanım içindir. Ağızdan almayınız. İlacı baş parmağınız ve işaret parmağınızla tutara makata uygulayınız. İlacı kullanmadan önce ve kullandıktan sonra ellerinizi yıkayınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.

 

laç Etken Maddesi: Gliserin
İlaç Marka İsmi:   Gliserin Kansuk-B Suppozituvar

Bir Yorum Yazın