GERAL Oral Sprey

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Benzidamin hidroklorür, Klorheksidin glukonat’tır. GERAL Oral Sprey, vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan biyolojik etkenleri azaltan, ağız içi mikroplarını öldürücü ve gelişmelerini engelleyici  bir ağız solüsyonudur. GERAL, ağız boşluğu ve boğaz bölgesindeki rahatsızlıkların (boğaz ağrısı, bademcik iltihabı, soluk borusu iltihabı, farenjit, aft  gibi) tedavisinde ve ağız bölgesindeki operasyonlardan sonra, diş çekimi ve diş tedavilerinde diş eti iyileşmesinin hızlanması için tedaviye yardımcı olarak; ağız hijyeninin sağlanması; diş plakları oluşumunun önlenmesi; dil iltihabı, protez kullanımından dolayı oluşan ağız içi iltihapları ve kemoterapi, radyoterapi veya diğer nedenlerden dolayı oluşan ağız içi yüzeyi iltihaplanmalarında ağız içi hijyeninin sağlanması, iltihap ve ağrının azaltılması için  kullanılır.

GERAL Oral Sprey Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. GERAL, vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan biyolojik etkenleri azaltan, ağız içi mikroplarını öldürücü ve gelişmelerini engelleyici  bir ağız solüsyonudur.
 3. GERAL, diş ile ilgili operasyonlardan sonra da  kullanılabilir.
 4. GERAL‘i uyguladıktan sonra ağzınızda hoş olmayan bir tat oluşabilir. Bu tadı yok etmek için ağzınızı bir başka sıvı ya da su ile çalkalamayınız. Bu durum ilacın etkinliğini azaltır.
 5. Gözlerinize ve kulaklarınıza temasından kaçınınız. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 6. İstenen sonucu almak için doktorunuzun önerdiği kullanma süresini dikkate alınız. Tedaviyi erken bırakmayınız. Doktorunuzun talimatlarına uyunuz.
 7. Eğer şiddetli karaciğer hastalığınız ya da böbrek hastalığınız varsa; GERAL‘i kullanmadan önce doktorunuza durumunuzu  söyleyiniz.
 8. GERAL, 6 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
 9. Hamileyseniz veya hamilelik şüphesi varsa ya da  emziriyorsanız; GERAL‘i kullanmayınız.

GERAL Oral Sprey’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. GERAL Sprey’i kullanmadan önce verimli bir püskürtme sağlanması için birkaç defe havaya püskürtünüz. Daha sonra ağzınızın içine (ağız boşluğuna) yönelterek doktorunuzun önerdiği dozda püskürtünüz. 1 dakika kadar ağızda tutup, kalan kısmını tükürünüz. yutmayınız. Ağzınızda  kötü bir tat oluşabilir, ilacın etkinliğinin azalmaması için ağzınızı su ile çalkalamayınız.
 3. 6-12 yaş arası çocuklarda günlük önerilen doz: günde 2-3 saat ara ile  5 er püskürtme;
 4. 12 yaş üstü çocuklarda ve yetişkinlerde günlük önerilen doz: günde 2-3 saat ara ile  5 -10 ar püskürtmedir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Ağızda geçici his azalması, ağızda batma ve yanma hissi, bulantı, kusma ve öğürme yaygın görülen yan etkilerdir.

İlaç Etken Maddesi: Benzidamin hidroklorür, Klorheksidin glukonat
İlaç Marka İsmi:  GERAL ORAY Sprey

GERAL ORAY Sprey Kullanma Talimatı


GERAL ORAY Sprey Kullanma Talimatı

Yorum(3)

 1. 6 Temmuz 2015
  • 9 Nisan 2016
  • 29 Mart 2017

Bir Yorum Yazın